ائتلاف دولت قانون: به کابینه مصطفی الکاظمی رأی نخواهیم داد

به گزارش ایران 20 دانلود، ائتلاف دولت قانون در بیانیه ای گفت که از دولت مصطفی الکاظمی حمایت نخواهد کرد و به وزرای وی در جلسه مجلس نیز رأی اعتماد نخواهد داد.

ائتلاف دولت قانون: به کابینه مصطفی الکاظمی رأی نخواهیم داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی امروز (یکشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که در دولت مصطفی کاظمی حضور نخواهد داشت و به کابینه وی نیز در مجلس رأی نمی دهد.

به نوشته وبسایت الموازین نیوز، ائتلاف نوری المالکی در بیانیه خود آورده است که تلاش بسیاری به همراه دیگر گروههای سیاسی برای تشکیل دولت انجام داده بود تا بدین گونه تهدیدات پیش روی عراق را از میان بردارد و در خلال مذاکرات بر سر ساز و کار انتخاب نخست وزیر توافق شده بود که فرد انتخاب شده می بایست به طور یکسان با تمامی گروههای سیاسی رفتار کند.

ائتلاف دولت قانون در ادامه تأکید کرد که جهت تشکیل دولت طبق توافقات، پیش نرفته و این گروه سیاسی نیز تمامی تلاش خود را برای تصحیح فرایند موجود به کار گرفته است تا وزرای با کفایت و پاکدست و توانمند از میان نیروهای مخلص در جامعه انتخاب شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: متأسفانه تلاش های خالصانه ما برای تصحیح این فرایند راه به جایی نبرد و شاکله دولتی که [مصطفی الکاظمی] برای گروههای سیاسی ارائه داده است با خواسته های مردم عراق تناقض دارد و برخی از وزرای پیشنهادی افراد پرحاشیه ای هستند که کفایت و مقبولیت لازم را ندارند.

در سرانجام این بیانیه آمده است: بنابراین، ائتلاف دولت قانون اعلام می کند که در تشکیل این دولت مشارکت نخواهد کرد و به نفع آن نیز در مجلس نمایندگان رأی نخواهد داد و تصمیم در این باره را به دیگر گروههای سیاسی واگذار می کند.

در همین حال یک منبع در مجلس عراق گفت که رئیس مجلس از نمایندگان خواسته برای بررسی رأی اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی، دوشنبه این هفته در صحن مجلس حضور داشته باشند.

یکشنبه هفته آینده، مهلت قانونی یک ماهه برای مصطفی الکاظمی جهت دریافت رأی اعتماد از مجلس برای کابینه پیشنهادی خود به سرانجام می رسد و برهم صالح رئیس جمهور عراق و جنین پلاسخارت نماینده سازمان ملل در این کشور از گروههای سیاسی عراقی خواسته اند تا فرایند تشکیل دولت را تسریع ببخشند تا امکان مقابله با تهدیدات تروریستی اخیر فراهم شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 998

به "ائتلاف دولت قانون: به کابینه مصطفی الکاظمی رأی نخواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف دولت قانون: به کابینه مصطفی الکاظمی رأی نخواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید