21 مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند، احراز تخلف 189 مدیری که زیر بار مصوبه بازارگردانی نرفتند

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون حقوقی سازمان بورس گفت: طبق احکام صادره از مرجع انتظامی در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، 21 نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت 6 ماهه و جریمه نقدی و 4 شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

21 مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند، احراز تخلف 189 مدیری که زیر بار مصوبه بازارگردانی نرفتند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات اشخاص حقوقی که از مقررات بازارگردانی و بازارسازی تخلف کرده و این تکلیف را انجام نداده اند، روز دوشنبه سوم آذرماه به پرونده های جدید بازارگردانی رسیدگی شد.

وی اضافه کرد، در نتیجه چهار شخص حقوقی دیگر متخلف شناخته شدند که ضمانت اجرای قانونی علیه مدیران آن اعمال خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، بدین ترتیب و طبق احکام صادره از مرجع انتظامی سازمان بورس، 21 نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت 6 ماهه و جریمه نقدی و 4 شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس همچنین با اشاره به شکایتهای رسیده در مورد افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی گ گفت: با توجه به استدلالها و استنادات طرفین موضوع از طرف معاونت حقوقی بررسی شده و پرونده به مرجع صالح قانونی ارجاع و گزارش خواهد شد.

در مجموع تخلف 189مدیر و 37 ناشر احراز شد

به همین دلیل سیاوش وکیلی مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس به خبرنگار تسنیم گفت: تعداد مدیرانی که به دلیل عدم اجرای مقررات بازارگردانی تا به امروز متخلف شناخته شده اند به 189 نفر رسید.همچنین 37ناشر (شخص حقوقی نیز تا به امروز) اخطار کتبی دریافت کرده اند.

وی گفت: از سوی دیگر قطع پاره ای از خدمات بازار سرمایه به شرکتها و ناشران متخلف در صورت اصرار به رویه فعلی در دست بررسی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1327

به "21 مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند، احراز تخلف 189 مدیری که زیر بار مصوبه بازارگردانی نرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند، احراز تخلف 189 مدیری که زیر بار مصوبه بازارگردانی نرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید