13 شهر استان کرمان با بحران آب مواجهند

به گزارش ایران 20 دانلود، دادستان کرما در پاسخ به این سوال که آب برخی از شهرهای استان دارای آرسنیک هستند، آیا دادستانی به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کرده است؟ اظهار کرد: متاسفانه 13 شهر استان کرمان مشکل آب دارند و با بحران آب روبرو هستند، بنابراین به استانداری اعلام کردیم که برای استان کرمان سند جامع آب تهیه کند، ضمن آنکه در دادسرای پرونده ای در این خصوص تشکیل شده است.

13 شهر استان کرمان با بحران آب مواجهند

به گزارش ایران 20 دانلود ، دادخدا سالاری در جمع ایران 20 دانلود در خصوص پروژه انتقال آب از صفارود به شهر کرمان، گفت: پرونده این پروژه با موضوع تخریب محیط زیست و تضییع اموال بیت المال در دادسرای کرمان تشکیل و کیفر خواست آن صادر شده است.

وی ادامه داد: در محل اجرای این پروژه در شهرستان رابر آبی وجود ندارد زیرا 55 روستای در شهرستان رابر آب آشامیدنی ندارند و با تانکر آبرسانی می شود، بنابراین آبی برای انتقال وجود ندارد و تنها هزینه ای از جیب بیت المال هزینه می شود، ضمن آنکه باید پروژه ها پیوست زیست محیطی داشته باشد که متاسفانه این پروژه تا کنون نداشته است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان به مسائل و هزینه هایی که دولت برای احیای دریاچه ارومیه دولت پرداخته اشاره و در ادامه آن را به تالاب جازموریان تعمیم داد و شرح داد: اکنون تالاب جازموریان در خیزش ریزگردها تاثیرگذار است و سوال اینجاست که چرا سهم حقابه جازموریان از سد جیرفت رهاسازی نمی شود؟ و این موضوع را رسانه ها باید مطالبه کنند.

وی اظهار کرد: در جنوب استان در انتها فصل با مشکل عدم فروش محصولات کشاورزی روبرو ایم و با این اقدام باعث افزایش تولید می شود لذا از آنها خواستیم که بازار هدف خود را برای فروش محصولات معرفی کنند که هیچ جوابی نداشتند و اگر ابهامات را رفع کنند و بازار فروش محصولات آنها مشخص شود مسئله ای با این موضوع نداریم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان این مطلب که متاسفانه مطالبه گری ایران 20 دانلود استان کم است و در پاسخ به این صحبت ایران 20 دانلود که امنیت کاری نداریم تا مطالبه گری کنیم، گفت: کار خود را از بنده شروع کنید.

وی در خصوص ویلاسازی های دره مورگن رفسنجان گفت: قبلا به این موضوع ورود پیدا کردیم و بخشی از آن مربوط به محیط زیست است که امروز به این سازمان تذکر داده می شود.

وی در خصوص نوع پوشش مجرمین زن در دادگاه خاطرنشان کرد: الزامی نیست که مجرمین با چادر در صحن دادگاه حضور یابد و می تواند با هر پوششی که قبلا داشته حاضر شود

دادستان عمومی و انقلاب کرمان در ادامه درباره آلایندگی مس سرچشمه نیز گفت: چنانچه محیط زیست شکایت کند حتما ورود می کنیم.

وی درباره پروژه هتل بام کرمان خاطرنشان کرد: دادستانی به این پروژه ورود نکرده است.

سالاری گفت: در کرمان به عنوان استانی که راستا ترانزیت مواد مخدر است از ورود و پخش مواد مخدر به سایر استان ها جلوگیری می کند و رتبه خرید و فروش مواد مخدر استان کرمان 13 است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 248

به "13 شهر استان کرمان با بحران آب مواجهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 شهر استان کرمان با بحران آب مواجهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید