کارت دیجیتال وزارت بهداشت تنها مدرک معتبر واکسیناسیون

به گزارش ایران 20 دانلود، به گزارش خبرنگاران، علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید نمود: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است.

کارت دیجیتال وزارت بهداشت تنها مدرک معتبر واکسیناسیون

براساس گزارش وبدا، متن این نامه به توضیح زیر است:

جناب آقای شهرام آدم نژاد معاون محترم حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی

با سلام واحترام

عطف به نامه شماره 789/100 مورخ 1400/6/16 جناب آقای دکتر عین اللهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می رساند تنها مدرک دارای اصالت واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال واکسن صادرشده از سوی وزارت متبوع می باشد که به وسیله سامانه salamat.gov.ir صادر شده باشد.

گفتنی است جهت معین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت به وسیله یک گوشی تلفن همراه اسکن شود.

در صورت اصالت کارت، صفحه ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می دهد.

خواهشمند است دستور فرمائید موضوع فوق به تمام آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت های ذیربط منعکس شود.

مقتضی است اطلاع رسانی مناسب به مشتریان این شرکت ها به گونه ای انجام شود که حداقل دو هفته قبل از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را به وسیله فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری فرمایند.

مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1832

به "کارت دیجیتال وزارت بهداشت تنها مدرک معتبر واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت دیجیتال وزارت بهداشت تنها مدرک معتبر واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید