نوسازی دوربین های شهر و 15 هزار تاکسی فرسوده در امسال

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از نوسازی 10 الی 15 هزار تاکسی فرسوده با اعطاء وام 90 میلیون تومانی در امسال اطلاع داد و گفت: روز شنبه -25 اردیبهشت- دو ایستگاه اقدسیه و مرزداران افتتاح خواهد شد.

نوسازی دوربین های شهر و 15 هزار تاکسی فرسوده در امسال

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم شروع عملیات اجرایی احداث نخستین قطعه از خط 10 مترو تهران با تأکید براینکه خط 10 مترو تهران یکی از طولانی ترین خطوط مترو تهران است، اضافه کرد: روز شنبه ایستگاه متروی اقدسیه در خط 3 و مرزداران در خط 6 همزمان افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه منطقه 22 در حوزه حمل و نقل مسائل بسیار جدی دارد و شرایط سختی را می گذارند، اضافه کرد: همچنین منطقه 4 نیز در این حوزه ضعف های بسیاری دارد. ساخت خط 10 متروی تهران می تواند نقاط شاقتصادی شهر تهران به طول 43 کیلومتر را بهم متصل کند و 6 منطقه تهران را از مترو برخوردار کند.

هاشمی در ادامه گفت: همزمان که شروع عملیات اجرایی خط 10 در دستور کار است، عملیات اجرایی در خط 6 به سمت شاه عبدالعظیم حسنی (ع) انجام می گردد که در مدت سه ماه آینده اتمام تونل آن راستا اتفاق می افتد. قطعه دیگری به جز 14/5 کیلومتر، در منطقه 5 به سمت شرق در دستور کار خواهد بود. همچنین ادامه خط 3 به سمت شمال تهران در دستور کار است که در شش ماه اول 1400 شروع به کار می گردد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه اوراق مشارکت سال های 1397 و 1398 با حمایت های شهردار تهران و اعضای شورای شهر دریافت شد، اضافه کرد: علت تحرک مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل این دو منابع اقتصادی بوده است. دو هزار و 300 میلیارد تومان منابع اقتصادی حاصل از اوراق مشارکت 1399 است که اقدامات نهایی آن با بانک شهر درحال انجام است. همین روزها قرارداد نهایی خواهد شد. پیمانکاران نگران نباشند چرا که منابع اقتصادی لازم برای این موضوعات ذکر شده، وجود دارد.

بهره برداری از 9 ایستگاه مترو تنها در یک سال

هاشمی درباره اقدامات حوزه حمل و نقل در دوره پنجم مدیریت شهری، شرح داد: طی چهار سال گذشته، حدود 40 کیلومتر از راستاهای مترو بهره برداری شد و 26 ایستگاه به بهره برداری رسید. سرعت کار در سال های 1399 و 1400 بسیار بیشتر شده است. برای نخستین بار در سال گذشته، 9 ایستگاه مترو به بهره برداری رسید که در طول تاریخ سابقه نداشته است. سال جاری نیز بهره برداری از 14 ایستگاه در دستور کار قراردارد.

دو فراخوان خرید اتوبوس در هفته آینده منتشر خواهد شد

وی درباره اقدامات حوزه اتوبوسرانی، بیان نمود: هنوز مصوبه ستاد ملی کرونا منجر به تحویل اتوبوس نشده است. شاید در سال 1400، حدود هزار دستگاه به شهرداری تحویل داده گردد که قابل تقدیر است اما شهرداری از محل منابع داخلی خود توانست 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس را در سال گذشته وارد چرخه بهره برداری کند. هفته آینده نیز دو قرارداد در حوزه اتوبوسرانی نهایی خواهد شد که بیش از 100 دستگاه اتوبوس در دو مرحله شش ماهه اول سال به بهره برداری برسد. همچنین دو فراخوان خرید اتوبوس در هفته آینده منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت مترو و اتوبوسرانی در دوران کرونا بیشترین ضرر را در کشور متحمل شده اند، گفت: به طور متوسط در شرایط کرونایی 100 میلیارد تومان درحال ضرردهی هستیم.

هاشمی در ادامه تأکید کرد: همزمان که در ساخت تونل کار می گردد، اگر کسری های تأمین واگن جبران نگردد، مسائل همچنان باقی خواهد ماند. درحال حاضر برای متروی تهران هزار و 500 دستگاه واگن احتیاج دارد. امید است که دو قرارداد 105 دستگاه واگن زودتر به نتیجه برسد.

واریز 30 میلیارد تومان از دولت به حساب شهرداری برای اورهال واگن ها

معاون شهردار ضمن اعلام بازسازی 210 دستگاه واگن، بیان نمود: تخصیص این کار از دولت دریافت شد و 30 میلیارد تومان پیش پرداخت دولت به حساب شهرداری وصول شده است.

وی درباره نوسازی تاکسی های فرسوده، گفت: 20 میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه برای نوسازی تاکسی ها دریافت شده است تا نوسازی تاکسی های فرسوده از محل وجوه اداره شده، با اعطای وام 90 میلیون تومانی انجام گردد. تصور می گردد که سال جاری 10 هزار تا 15 هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی گردد.

هاشمی یکی از رویکردهای جدید مدیریت شهری را ورود به حوزه اتوبوس های برقی، تاکسی های برقی، موتورسیکلت های برقی و دوچرخه ذکر کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در سرانجام شرح داد: اقدام دیگری پیرو دستور شهردار تهران برای دوربین های شهری درحال پیگیری است. دو فراخوان برای کارت بلیت الکترونیک و دوربین های شهر تهران به وسیله شرکت کنترل ترافیک دنبال می گردد. طی سه ماه آینده فراخوان این دو عملیاتی خواهد شد. این پروژه حدود هزار میلیارد تومان برای نوسازی دوربین های شهر تهران هزینه دارد که از محل ماده 23 جرائم هدایت و رانندگی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1617

به "نوسازی دوربین های شهر و 15 هزار تاکسی فرسوده در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی دوربین های شهر و 15 هزار تاکسی فرسوده در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید