سم پاشی تصفیه خانه فاضلاب استان یزد به طور منظم انجام می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، رییس تصفیه خانه فاضلاب استان یزد گفت : عملیات سم پاشی تصفیه خانه یزد به صورت مرتب نیز انجام پذیرد، تا منطقه بطور کامل از نظر حشرات موذی کنترل شده و با توجه به شرایط آب و هوایی شاهد طغیان پشه در فصل بهار و نارضایتی همجواران و اهالی محترم شاهدیه و زارچ نباشیم.

سم پاشی تصفیه خانه فاضلاب استان یزد به طور منظم انجام می گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران یزد ، اکبر صالحی در نشست با مدیر عامل شرکت آبفای استان اظهارداشت : برای کنترل جمعیت پشه در اطراف تصفیه خانه اقدامات مهم و شایانی از جمله : سم پاشی به صورت فیزیکی،بیولوژیکی و شیمیایی روزانه با استفاده از تجهیزاتی مانند قایق موتوری ، دستگاه های مهپاش ، اونیماک ، واتر جت های مستقر بر روی شاسی ایسوز و نیسان ، واتر جت سیار ، آهک پاشی زهکش ها و... اجرا شده است.

وی اضافه کرد: عملیات سم پاشی کانون های مذکور همزمان با سم پاشی تصفیه خانه به صورت مرتب نیز انجام پذیرد، تا منطقه بطور کامل از نظر حشرات موذی کنترل شده و با توجه به شرایط آب و هوایی شاهد طغیان پشه در فصل بهار و نارضایتی همجواران و اهالی محترم شاهدیه و زارچ نباشیم.

صالحی توضیح داد : کانون های دیگری نیز مانند قنوات ، دامداری ها ، گلخانه ها ، گودهای زباله ، کوره های آجر پزی ، شهرک های صنعتی ، صنایع پراکنده ، استخرها، باغات ، فضای سبز و .... علاوه بر تالاب مذکور در مناطق همجوار تصفیه خانه به عنوان محل رشد و تکثیر پشه وجود داشته و ضروری است که مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد هم در این نشست گفت : عملیات سم پاشی تصفیه خانه فاضلاب یزد در راستای کنترل جمعیت حشرات به صورت منظم انجام می گیرد .

اصغر ریاضتی اضافه کرد: در چند ماه اخیر اقدامات زیادی از قبیل خرید سم پاش و سموم ، قایق ، اصلاح تیم گندزدایی و ... در راستای بهبود عملکرد تصفیه خانه و کنترل جمعیت حشرات اجرا شده است .

وی توضیح داد : تصفیه خانه شرکت آب و فاضلاب استان یزد از سیستم SBR پیشرفته و برکه تثبیت جهت تصفیه فاضلاب بهره می گیرد .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1643

به "سم پاشی تصفیه خانه فاضلاب استان یزد به طور منظم انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سم پاشی تصفیه خانه فاضلاب استان یزد به طور منظم انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید