سری تبلت های MediaPad T هوآوی، محافظ چشمان شما

به گزارش ایران 20 دانلود، این روزها واقعا سخت است که بخواهیم چشم مان را از نمایشگر موبایل یا تبلت هایمان برداریم. معمولا در حال تماشای سریال های محبوب مان هستیم یا بچه ها دوست دارند بازی ها را روی نمایشگرهای عظیم تر بازی نمایند. حقیقت این است که تبلت ها می توانند در استفاده طولانی مدت فشار زیادی را به چشم های ما وارد نمایند. شرکت های فناوری تمام سعی خود را نموده اند تا محصولات شان را برای حفظ سلامتی چشم های کاربر بهینه نمایند. در این میان، کوشش هایی که هوآوی با سری تبلت های MediaPad T در این زمینه انجام داده، غیرقابل چشم پوشی است.

سری تبلت های MediaPad T هوآوی، محافظ چشمان شما

تبلت هوآوی MediaPad T5 هم اکنون موجود در بازار ایران

می دانیم که نور آبی چقدر برای چشم های ما مضر است؛ اما دلیل این مضر بودنش برای همه روشن نیست. نور آبی انرژی زیاد و طول موج کوتاهی دارد. از این نظر، نور آبی می تواند منجر به خستگی چشم ها گردد. این موضوع تاثیرات دیگری هم روی سلامتی دارد. سری تبلت های MediaPad T یک حالت ویژه با نام راحتی چشم (Eye Comfort Mode) دارد که با انتخاب آن، تُن های رنگ آبی به تُن های رنگی گرم تر تغییر می نمایند. این کار، تاثیر مستقیم نورهای آبی را کم می نماید و باعث می گردد از ایجاد عادت های بد چشمی در همان مراحل اولیه جلوگیری گردد.

تبلت ها فقط برای سرگرمی کاربرد ندارد. از آنها می توان به عنوان یک منبع غنی آموزشی، به خصوص برای مطالعه استفاده کرد. سری تبلت های MediaPad T هوآوی یک حالت خاص کتاب الکترونیکی (eBook Mode) دارد که در آن، رنگ ها به سمتی حرکت می نمایند که حالتی شبیه به کتاب های کاغذی شبیه سازی گردد.فرزندتان را در حالی تصور کنید که با در دست داشتن تبلت به رختخواب می رود و می خواهد در Kids Corner بازی کند. همه ما این تجربه را داشته ایم که فرزندمان را در حالتی ببینیم که ابتدا در حالت نشسته کمی خم گردد و پس از مدتی دراز بکشد و دست هایش را در هوا نگه دارد تا بتواند فیلم تماشا کند. این طرز استفاده از تبلت برای مهره های کمر و گردن کودک مضر است. به همین دلیل سری تبلت های MediaPad T هوآوی یک ژیروسکوپ (gyroscope) داخلی دارد و به الگوریتم هایی مجهز شده تا به فرزند شما یادآوری کند که اگر دراز کشیده است، بلند گردد و به صورت نشسته به تبلت اش نگاه کند.

استفاده از تبلت یا گوشی هوشمند هنگام حرکت، مثلا در حال پیاده روی یا در حال طی جهت رفت وآمد در یک خودروی متحرک می تواند منجر به ایجاد لرزش های خفیف و گاهی غیرقابل لمسی در نمایشگرها گردد. این تکان های کوچک نیز می توانند منجر به خستگی هایی چشمی شوند؛ از آن خستگی هایی که دلیل اش را نمی فهمیم و ناخواسته به چشمان شما فشار می آورند. این اتفاق در درازمدت می تواند تاثیرات بدی روی بینایی داشته باشد و حتی منجر به عارضه نزدیک بینی (Myopia) در چشم های شما گردد. در حالت Kids Corner سری تبلت های MediaPad T هوآوی، کودک در چنین مواقعی اخطار جاده ناهموار را روی تبلت دریافت می نماید و به او یادآوری می گردد که از تبلت در یک حالت پایدار استفاده کند.

سری تبلت های MediaPad T هوآوی طوری طراحی شده اند تا شما بتوانید با کودک تان روابط دیجیتالی مستحکم تری داشته باشید. به همین دلیل، این تبلت به گزینه های کنترلی منعطفی جهت نظارت والدین بر کودک مجهز شده است. شما به عنوان پدر یا مادر فرزندتان می تواند بازه های زمانی متعددی را در طول یک روز تعیین کنید که در آنها، فرزندتان حق استفاده از تبلت اش را نداشته باشد. به عنوان مثال فرزند شما می تواند پس از برگشتن از مدرسه و در یک وقت استراحت، از تبلت اش استفاده کند؛ اما در زمان هایی که باید به تکالیف درسی اش بپردازد، توانایی استفاده از تبلت را نداشته باشد.

حالا که آموزش از راه دور و به وسیله گجت های هوشمند مانند تبلت، تبدیل به روش اصلی آموزشی در جهان شده است و به نظر نمی رسد در آینده نیز تغییری در این شیوه اتفاق بیفتد، لزوم رعایت نکات ایمنی و سلامت در استفاده از این ابزار به ویژه برای بچه ها بسیار مهم خواهد بود که در این زمینه هوآوی با ارائه راه حل ویژه یکی از برندهای پیشرو است.

منبع: همگردی
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1252

به "سری تبلت های MediaPad T هوآوی، محافظ چشمان شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سری تبلت های MediaPad T هوآوی، محافظ چشمان شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید