حدود یک میلیارد تومان در قالب طرح یارانه دستمزد به کارفرمایان اردبیلی پرداخت شد

به گزارش ایران 20 دانلود، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مبلغ 1/4 میلیارد تومان از بابت واریز 30 درصد از دستمزد نیروی کار شغل اولی در قالب طرح یارانه دستمزد به حساب کارفرمایان پرداخت شد.

حدود یک میلیارد تومان در قالب طرح یارانه دستمزد به کارفرمایان اردبیلی پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در تشریح جزئیات طرح پرداخت یارانه دستمزد گفت: این طرح در 16 استان مرزی و محروم کشور با پرداخت 30 درصد از دستمزد مصوب شورای عالی کار به کارفرمایان در قبال جذب نیروی کار جدید انجام می گردد.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: تا کنون تعداد نزدیک به 1 هزار 200 نفر نیروی کار شغلی اولی در قالب طرح یارانه دستمزد و با بیمه تامین اجتماعی مشغول به کار شده اند.

وی اضافه نمود: مطابق آخرین دستورالعمل اجرایی طرح یارانه دستمزد کارگاه های دارای مجوز و دارای کد کارگاهی تا 5 برابر میانگین نیروی کار موجود بیمه شده می تواند کارجو جذب کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اضافه نمود: شرایط سنی برای کارجو حداکثر 37 سال است و برای کارجویان ذکور طول دوره خدمت به حداکثر سن اضافه نموده می گردد.

رحیمی در تشریح شرایط بکارگماری افراد متقاضی در طرح یارانه دستمزد گفت: حداقل مدرک تحصیلی کارجویان دیپلم و بالاتر از آن در نظر گرفته شده است.

وی تاکید نمود: جهت بهره مندی کارفرمایان از مزایای طرح یارانه دستمزد کارگاه در زمان اجرای طرح باید فعال بوده و کارجو را طبق دستورالعمل بکار گرفته باشد.

پرداخت 30 درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: پرداخت یارانه دستمزد معادل 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار منوط به پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه است.

وی گفت: بنگاه های جدید التاسیس که از فعالیت آن کمتر از یکسال گذشته باشد نیز می توانند تعداد کل نیروی های بیمه شده را به عنوان کارجو به کارگیری و از یارانه دستمزد برخوردار شوند.

رحیمی اضافه نمود: حداکثر بهره مندی از طرح یارانه دستمزد برای هر شغل اولی به مدت 12 ماه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تا به امروز مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون تومان از بابت جذب نیروی کار شغل اولی به حساب کارفرمایان واریز شده است.

وی ادامه داد: شغل اولی ها و کارفرمایان مشمول به وسیله سامانه http://pyd.mcls.gov.ir نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1528

به "حدود یک میلیارد تومان در قالب طرح یارانه دستمزد به کارفرمایان اردبیلی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود یک میلیارد تومان در قالب طرح یارانه دستمزد به کارفرمایان اردبیلی پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید