فراوری ماده ای کاربردی در کابل های برق صنعتی توسط محققان کشور

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی احمدی مدیر عامل یک شرکت تحقیقاتی، فراوریی و صنعتی درباره زمینه فعالیت این شرکت گفت: شرکت ما بر مبنای نیروی تحقیق و توسعه فعال که از نیروی انسانی دانش آموخته شکل گرفته، توانسته است محصولات دانش بنیانی را که در ایران فراوری نمی شوند و مبنای علمی و فناورانه بالایی دارند، فراوری کند.

فراوری ماده ای کاربردی در کابل های برق صنعتی توسط محققان کشور

احمدی ادامه می دهد: فراوریات ما به دو گروه تقسیم می گردد. یک گروه رنگ های ضد حریق روی کابل ها هستند و گروه دوم پلیمرهای مورد استفاده مهندسی هستند. ما پلیمر فراوریی پتروشیمی ها را می گیریم و فرایند شیمیایی روی آن ها انجام می دهیم و محصول جدیدی که در صنایع پلیمری کاربرد دارد را فراوری می کنیم.

مدیرعامل شرکت تحقیقاتی،فراوریی و صنعتی بیان نمود: در این شرکت 15 نفر به طور مستقیم بعلاوه جمعی از استادان دانشگاه و متخصصان مشغول به کار شده اند.

احمدی درباره ویِژگی های محصول فراوری شده این شرکت عنوان نمود: تا پیش از این مواد فایر استاپ را شرکت های خارجی که در ایران فعال بودند فراوری می کردند و در بازار ایران به فروش می رساندند. ولی حالا که این شرکت ها از ایران رفته اند این محصول به طور کامل بومی سازی شده و از سوی شرکت تحقیقاتی،فراوریی و صنعتی فراوری می گردد.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه در کشور ما فرهنگ پیشگیری وجود ندارد به همین خاطر خیلی توجهی به مواد فایر استاپ استفاده شده در کابل ها نمی گردد.

این فعال فناور، درباره ویژگی مواد فایر استاپ گفت: اگر کابل برق آتش بگیرد به مواد فایر استاپ که می رسد که در این صورت از شعله ور شدن آتش به قسمت بعدی جلوگیری می نماید. این مواد را بیشتر شرکت های آلمانی و انگلیسی فراوری و در خاورمیانه عرضه می نمایند که اکنون ما هم با فراوری این محصول وارد عرصه رقابت با این شرکت ها شده ایم.

احمدی با تاکید بر اینکه استفاده از مواد فایر استاپ در کارخانجات صنعتی بسیار مهم است اضافه نمود: در دهه هشتاد یک شرکت فولاد سازی به خاطر اینکه از این مواد در کارخانه خود استفاده نکرده بودند طعمه حریق شد و حدود 12 میلیارد تومان خسارت دید. همچنین یکی از کارخانه های سیمان نیز به همین خاطر دچار آتش سوزی شد. باید این فرهنگ پیش گیری در صنعت ایران جا باز کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: ما یازده هزار تن در سال پروانه بهره برداری کسب کردیم و تا جایی که بازار احتیاج داشته باشد آماده عرضه این مواد هستیم. اکنون نیز در حال رایزنی با کشور ترکیه برای صادرات این مواد هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 310

به "فراوری ماده ای کاربردی در کابل های برق صنعتی توسط محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ماده ای کاربردی در کابل های برق صنعتی توسط محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید