تمرین مخفیانه نه؛ از بازیکنان تست گرفتیم، از جذب خارجی ها پشیمانیم

به گزارش ایران 20 دانلود، محمد جواهری در مصاحبه با خبرنگاران، به شایعات مربوط به تمرین مخفیانه تیم گل گهر در روزهای گذشته واکنش نشان داد و از سازمان لیگ خواست مسابقات باقی مانده لیگ نوزدهم را به ابتدای فصل آینده موکول کند. مدیرعامل باشگاه گل گهر همچنین به پرونده شکایت بازیکن صربستانی از این باشگاه به فیفا اشاره کرد و گفت: وینگو بگوویچ اصرار داشت بازیکنان خارجی ما با کیفیت هستند.

تمرین مخفیانه نه؛ از بازیکنان تست گرفتیم، از جذب خارجی ها پشیمانیم

مشروح گفتگوی جواهری در ادامه می آید:

* ایران 20 دانلود - آیا صحت دارد که تیم گل گهر هم به صورت مخفیانه تمریناتش را انجام داده است؟

- محمد جواهری: خیر؛ ما تمرین مخفیانه نداشتیم. وقتی شنیدیم قرار است تمرینات از 15 اردیبهشت شروع شود و مجوزهای لازم را بدهند، یک روز قبل از آن تمام بازیکنان را در کمپ الیاف تهران دور هم جمع کردیم تا تست های مختلف پزشکی بدهند. حتی از بازیکنانمان تست کرونا هم گرفتیم و خدا را شکر هیچکس مسئله ای نداشت. روز 16 اردیبهشت منتظر ابلاغ رسمی شروع تمرینات بودیم که گفتند تا روز 25 اردیبهشت تصمیم گیری می کنند. برای همین بازیکنان به شهرهای خود بازگشتند. هیچ تمرینی انجام ندادیم و فقط همان تست ها انجام شد. حتی برای گادوین منشا که چند ماه در ایران بود و نمی توانست برای دیدار با خانواده اش به ایتالیا برود، بلیت گرفتیم و او هم یک هفته به این کشور رفت.

* آیا بازیکنان گل گهر بعد از چند ماه تعطیلی تمرینات، اضافه وزن داشتند؟

- آقای جلالی (سرمربی گل گهر) از شرایط بیشتر بازیکنانمان راضی بود. فقط دو، سه بازیکن بودند که امیدواریم تا شروع تمرینات به آمادگی لازم برسند. به هر حال تمرین انفرادی جای تمرین گروهی را نمی گیرد. با این شرایط نیاز است که حداقل پنج هفته تمرین آماده سازی برای بازیکنان در نظر بگیرند. همچنین امیدواریم فاصله مسابقات هم کم نباشد. پراکندگی جغرافیایی در ایران زیاد است و پرواز شرکت های هوایی هم کم شده است. همین مسئله می تواند باعث سخت شدن کار تیم ها و مصدومیت بازیکنان شود. از سازمان لیگ می خواهیم این موارد را مدنظر قرار بدهد.

* آیا باشگاه گل گهر هنوز هم مخالف شروع مجدد لیگ است؟

- بله ما مخالف هستیم و باید سلامت جامعه و مردم در اولویت باشد. فوتبال برای ایجاد شادی در جامعه است. تماشاگران روح فوتبال هستند و بدون آنها از هیجان لیگ کم می شود. به همین دلایل مخالف هستیم.

* آیا اگر گل گهر شرایط تیم هایی مثل پرسپولیس را در جدول داشت بازهم با شروع مجدد لیگ مخالفت می کرد؟

- حرف ما این است که لیگ نوزدهم را این فصل برگزار نکنند. می توانیم ادامه بازی ها را به ابتدای فصل آینده ببریم. به این ترتیب تیم ها فرصت خواهند داشت و در موقع مناسب هم بدنسازی خود را انجام می دهند. این می تواند برای فوتبالمان بهتر باشد.

* اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این مسائل برای فصل آینده هم وجود نداشته باشد؛ بخصوص اینکه گفته می شود در فصل پاییز شاید شرایط کرونا بدتر هم بشود.

- ان شاءالله تا آن موقع واکنس کرونا پیدا می شود!

* شکایت بازیکن صربستانی از گل گهر به کجا رسید؟ جلسه ای که در فدراسیون فوتبال برگزار شد چقدر به شما کمک کرد؟

- خوشبختانه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نشان داده اند که همواره کنار باشگاه ها هستند. ان شاءالله آنها هم کمک می کنند که تعداد پفراینده های فوتبال ایران در فیفا زیاد نشود. متاسفانه ما در تیم گل گهر تجربه خوبی در جذب بازیکنان خارجی نداشتیم. وینگو بگوویچ (سرمربی سابق گل گهر) اصرار داشت که بازیکنان خارجی با کیفیت هستند و برای هماهنگی با شرایط ایران، زمان می خواهند. با این حال وقتی آقای جلالی سرمربی شد، این بازیکنان را نخواست.

* شما موافق نظر بگوویچ بودید؟

- من شخصا کیفیت بازیکنان خارجی را تایید نکردم ولی باید این را هم در نظر بگیریم که تیم هایی که از لیگ دسته اول به لیگ برتر می آیند، به خاطر بعضی از محدودیت ها مجبور می شوند بازیکن خارجی بگیرند. بگوویچ اصرار داشت سه سهمیه خارجی بگیرد و حتی دنبال یک سهمیه آسیایی هم بود.

* آیا از جذب بازیکنان خارجی پشیمان هستید؟

- بله پشیمان و ناراحتیم چون نیم فصل اول را از دست دادیم و خیلی اذیت شدیم. گل گهر امکانات فوق العاده ای دارد و می تواند هم ردیف باشگاه های بزرگ ایران قرار بگیرد.

* نگفتید شکایت بازیکن صربستانی از گل گهر به کجا رسید.

- این بازیکن فقط برای تست دادن به ایران آمده بود. او دو هفته زیر نظر بگوویچ تمرین کرد و دو هفته زیر نظر مجید جلالی. در نهایت بدون اینکه قراردادی امضا شود، آقای جلالی این بازیکن را رد کرد. ما هم صادقانه به فیفا هرچیزی که بود را گزارش کردیم. پفراینده تکمیل شده و فرایند خود را طی می کند.

* مبلغی که این بازیکن صربستانی درخواست کرده است چقدر است؟

- او کل قراردادش را می خواهد!

* شما که گفتید با این بازیکن قرارداد نبستید؟

- بله ما با بگوویچ شفاهی سر مبلغ بازیکن صحبت کرده بودیم! بازیکن هم بر همین اساس می گوید قرار بوده چقدر پول بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1008

به "تمرین مخفیانه نه؛ از بازیکنان تست گرفتیم، از جذب خارجی ها پشیمانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین مخفیانه نه؛ از بازیکنان تست گرفتیم، از جذب خارجی ها پشیمانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید