افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری ساکن در روستاها از 35 به 38 میلیون

به گزارش ایران 20 دانلود، محمود پاکدل شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیرکل و کارکنان این بنیاد شهید استان اضافه کرد: در امسال وام مسکن ویژه جامعه ایثارگری ساکن در شهرهای بالای یک میلیون نفر از 85 میلیون تومان به یکصد میلیون تومان افزایش یافته است.

افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری ساکن در روستاها از 35 به 38 میلیون

وی بیان داشت: همچنین این وام در مراکز استانها از 70 میلیون به 77 میلیون تومان و در دیگر شهرستانها از 60 میلیون تومان به 66 میلیون تومان افزایش داشته است.

پاکدل نرخ سود این تسهیلات را چهار درصد وعنوان نمود و گفت: در سال گذشته بیش از 50 هزار فقره تسهیلات مسکن به جامعه ایثارگری در سراسر کشور پرداخت شد.

وی اضافه کرد: در امسال نیز این تسهیلات به یکصد هزار نفر از جامعه ایثارگری کشور پرداخت شد.

پاکدل گفت: دوره بازپرداخت این تسهیلات 20 ساله است و این تسهیلات به فرزندان، همسران شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان پنج درصد به بالایی که تاکنون وام مسکن دریافت نکرده اند نیز پرداخت می گردد.

وی همچنین با اشاره به گلزارهای شهدا در کشور گفت: 20 هزار گلزار در کشور وجود دارد که از این تعداد، 14 هزار گلزار مطهر ساماندهی شده است.

پاکدل سرانه ساماندهی هر مزار شهید در کشور را شش میلیون تومان عنوان نمود و اضافه کرد: میانگین ساماندهی گلزار مطهر شهدا در کشور 72 درصد بوده که در کهگیلویه و بویراحمد این میزان از میانگین کشوری بیشتر بوده و معادل 90 درصد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 66

به "افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری ساکن در روستاها از 35 به 38 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش وام مسکن جامعه ایثارگری ساکن در روستاها از 35 به 38 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید