اعلام تشکیل کمیته مشترک برای نوسازی مدارس بافت تاریخی یزد

به گزارش ایران 20 دانلود، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، تشکیل کمیته مشترک برای نوسازی مدارس بافت تاریخی یزد اجرا شده است.

اعلام تشکیل کمیته مشترک برای نوسازی مدارس بافت تاریخی یزد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

قضیه چیست؟

جمال الدین عزیزی در ملاقات جواد ذاکر، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، اظهار کرد: خوشبختانه از دیرباز شهر یزد با وجود خیرین زیاد در امر مدرسه سازی و تجهیز فضاهای آموزشی در کشور پیشرو بوده و مدرسه سازی با فرایند مناسبی در این شهر در حال اجرا است و خیلی از مسائلی که در بحث فضاهای آموزشی در شهرهای دیگر دیده می گردد را کمتر در یزد مشاهده می کنیم.

وی با بیان اینکه عمده فعالیت خیرین در امر مدرسه سازی است، گفت: این مهم امری بسیار ارزشمند است و می توان فعالیت این خیرین را به سمت کارهای عمرانی خردتر در زمینه مدرسه سازی نظیر ساخت یا بازسازی و مقاوم سازی کلاس های درس سوق داد و با این کار با هزینه کمتر، کارهای موثری را انجام داد.

شهردار همچنین با اشاره به اجرای پویش آجر به آجر برای جذب خیرین به مدرسه سازی بیان کرد: با اجرای این پویش، خیرین می توانند به هر اندازه که در توان دارند و حتی به اندازه پول یک آجر در مدرسه سازی سهیم شوند.

وی عمده مسائل مربوط به نوسازی مدارس را در منطقه بافت تاریخی و نبود مدیریت یکپارچه شهری در این بافت ارزشمند دانست و پیشنهاد کرد برای هماهنگی بیشتر، کمیته هماهنگی بین شهرداری و اداره نوسازی مدارس تشکیل گردد.

عزیزی با اشاره به ضرورت تأمین زیرساخت های لازم برای توسعه آموزشی، بحث مسائل فضاهای آموزشی نظیر فرسودگی کلاسها و لزوم مقاوم سازی مدارس را مهم بیان و اظهار داشت: شهرداری یزد آمادگی خود را برای همکاری در زمینه اطلاع رسانی برای امر خیر مدرسه سازی در فضاهای تبلیغاتی تحت پوشش خود اعلام می نماید.

جواد ذاکر، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد نیز در این ملاقات از راه اندازی سامانه مهر مدرسه به منظور مشارکت در پویش ملی آجر به آجر اطلاع داد.

وی با بیان اینکه 100 درصد خیران یزد افراد محلی هستند، از صندلی نخست استان در بحث مدرسه سازی اطلاع داد و گفت: بیش از نیمی از واحدهای آموزشی یزد خیرساز است که در کشور شاید منحصر بفرد باشد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان با بیان اینکه سامانه مهر مدرسه به منظور جمع آوری یاری خیران در قالب این طرح پویش ملی آجر به آجر راه اندازی و به حساب مجمع خیران مدرسه ساز متصل شده است، در خاتمه اضافه کرد: پویش آجر به آجر به منظور فرهنگ سازی برای مشارکت مردم در امر مدرسه سازی و ایجاد احساس مسئولیت در آنها برای ساخت مدرسه طراحی شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1120

به "اعلام تشکیل کمیته مشترک برای نوسازی مدارس بافت تاریخی یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تشکیل کمیته مشترک برای نوسازی مدارس بافت تاریخی یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید