اجرای طرح جهت گردشگری شهرستان کارون پیگیری می شود

به گزارش ایران 20 دانلود، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون از پیگیری طرح راستا گردشگری این شهرستان در راستا پل پنجم اهواز، روستای عمیره یا روستای حقوق بشر، روستای مظفریه، روستای غزاویه بزرگ و روستای طرفای خبر داد.

اجرای طرح جهت گردشگری شهرستان کارون پیگیری می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، حسن ناصر رئیس اداره میراث فرهنگی کارون، امروز شنبه 7 مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه های بخش روستایی در نمایشگاه بین المللی تهران به دعوت از بخشداری مرکزی شهرستان با حضور استاندار خوزستان و فرماندار شهرستان و همچنین برگزاری نمایشگاه اشتغال شهرستان کارون و کسب رتبه دوم خوزستان به دعوت از فرمانداری و با همکاری جهاد کشاورزی از جمله اقدامات میراث فرهنگی کارون در نیمه نخست سال جاری بوده است.

او با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره برداشت انگور شهرستان کارون با حضور مسئولان سراسر استان و استقبال بسیار خوب مردم کشور افزود: برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش صنایع دستی و غذاهای محلی در اداره میراث فرهنگی به مناسبت دهه کرامت با حضور فرماندار به مدت 10 روز نیز از دیگر اقدامات اجرا شده بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون در ادامه از پیگیری شروع مرمت پروژه پل کوت سید صالح به عنوان تنها اثر ثبت ملی شهرستان کارون خبر داد.

ناصر مطرح نمود: برگزاری نمایشگاه ظرفیت های جدید شناسایی شده شهرستان با همکاری کانون کارآفرینان شهرستان در منطقه کانتکس به مدت سه روز، برگزاری جشنواره استانی برداشت رطب و خرما شهرستان کارون و همچنین ساماندهی بخش سرمایه گذاری و همکاری برای نهایی شدن پرداخت تسهیلات پرونده ماهی طلایی به عنوان یک سفره خانه منحصر به فرد در خوزستان از دیگر اقدامات اجرا شده در این اداره است.

او اعلام نمود: پیگیری طرح راستا گردشگری آبی شهرستان در چندین نوبت به منظور رفع موانع موجود و مکان یابی مناسب برای احداث اسکله و تعریف یک راستا گردشگری با جاذبه های متفاوت در راستا گردشگری شهرستان از جمله اقدامات مهم میراث فرهنگی کارون بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون در سرانجام خبر داد: پیگیری و چندین نوبت بازدید به منظور ایجاد یک مجتمع تفریحی و اقامتی در روستای عطیش با همکاری فرمانداری شهرستان و پیگیری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، احیای پخت کلوچه محلی و سنتی مظفریه و همچنین احیای تولید کفش چرم دست دوز استاد معاوی نیز از دیگر اقدامات این اداره در نیمه نخست سال جاری بودند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 256

به "اجرای طرح جهت گردشگری شهرستان کارون پیگیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح جهت گردشگری شهرستان کارون پیگیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید