آخرین اخبار از ساخت سریال های فاخر

به گزارش ایران 20 دانلود، جام جم: سریال سرزمین کهن که ساخت فاز سوم آن مدت ها در ابهام قرار داشت، از یک ماه گذشته در جریان فراوری قرار گرفته؛ سریال انقلاب دوم آماده فراوری شده و فیلمنامه سریال های سلمان فارسی، حضرت موسی (ع) و شهید باکری در مراحل پایانی یا در حال بازنویسی است.

آخرین اخبار از ساخت سریال های فاخر

پنج سریال الف ویژه در مرکز امور نمایشی سیما فراوری می گردد که یکی از آنها در آخرین مراحل تصویربرداری است، یک فیلمنامه کامل شده و بزودی تصویربرداری آن آغاز می گردد و سه فیلمنامه مراحل نهایی بازنویسی را پشت سر می گذارند.

سریال سرزمین کهن که ساخت فاز سوم آن مدت ها در ابهام قرار داشت، از یک ماه گذشته در جریان فراوری قرار گرفته؛ سریال انقلاب دوم آماده فراوری شده و فیلمنامه سریال های سلمان فارسی، حضرت موسی (ع) و شهید باکری در مراحل انتهای یا در حال بازنویسی است.

سرزمین کهن در ایستگاه آخر

پخش سریال سرزمین کهن زمستان سال 92 آغاز شد، اما بیش از چهار قسمت آن به نمایش درنیامده بود که سیل اعتراض ها باعث توقف پخش سریال شد. بعد از مدتی سکوت و بی خبری، از ابتدای سال جاری تصویربرداری این سریال و اصلاح بخش های مورد اعتراض آغاز شده و احتمالا تا نیمه دوم سال آماده پخش خواهد بود.

فیلمنامه سریال سرزمین کهن را علیرضا طالب زاده نوشته و کمال تبریزی کارگردانی آن را به عهده دارد؛ این سریال از ابتدا در سه فاز تعریف شده بود و این روزها تصویربرداری فاز سوم آن در تهران ادامه دارد.

براساس توضیحات رحمان سیفی آزاد، رئیس مرکز امور نمایشی سیما، اصلاحات فاز اول و دوم سریال انجام و تصویربرداری فاز سه آغاز شده، اما پخش سریال زمانی آغاز خواهد شد که تصویربرداری فاز سوم نیز به انتها رسیده و سریال به طور کامل آماده باشد.

به گفته سیفی آزاد، بخشی از بازیگران سریال تغییر نموده اند؛ آرش مجیدی به جای شهاب حسینی در فاز سوم حضور دارد، پریوش نظریه به جای هنگامه قاضیانی و سعید راد به جای فرهاد قائمیان بازی می نمایند. همچنین گلچهره سجادیه به جمع بازیگران اضافه شده و نیکی کریمی در فاز سوم نیز حضور دارد.

رئیس مرکز امور نمایشی سیما درباره تغییر بازیگران این سریال گفت: سرزمین کهن در سه دوره زمانی روایت می گردد که فازهای دوم براساس قصه حداقل یک دهه از فاز اول جلوتر است و فاز سوم نیز حداقل یک دهه از فاز دوم. بنابراین برای تصویربرداری فصل سوم از بازیگران جدید بهره گرفته شده که گذشت زمان در چهره شخصیت ها ملموس و واقعی باشد.

فاز سوم این سریال در بخش های مختلفی از تهران از جمله دربند، شاهرود و شهرک غزالی تصویربرداری شده است. از آنجا که بخش هایی از داستان در فصل زمستان رخ می دهد، از برف مصنوعی برای بازسازی سرمای این فصل استفاده خواهد شد.

انقلابی که بزودی برپا می گردد

سریال انقلاب دوم که داستانی را در بستر حوادث تسخیر لانه جاسوسی روایت می نماید، یکی از آماده ترین فیلمنامه هاست و بزودی تصویربرداری آن آغاز می گردد.

این سریال که در یک ملودرام خانوادگی، حوادث پس از انقلاب اسلامی ایران را آنالیز می نماید، داستان مهناز و مهدی است که از خاستگاه اعتقادی و اجتماعی متفاوتی برخوردارند. آنها بعد از انقلاب ناگزیر به سفر می شوند و در این سفرهاست که رازی برایشان آشکار می گردد.

فیلمنامه سریال الف ویژه انقلاب دوم به قلم جواد شمقدری و سیدناصر هاشم زاده در مرکز امور نمایشی سیما بازنویسی شده و بعد از برآورد بودجه، به کارگردانی جواد شمقدری و تهیه نمایندگی محمد خزاعی تهیه و فراوری می گردد.

سلمان سال آینده در مقابل دوربین

ساخت سریالی درباره زندگی سلمان فارسی، صحابه حضرت رسول (ص)، تقریبا از سه سال پیش در دستور کار تلویزیون واقع شده است. تحقیق و مطالعه برای نگارش فیلمنامه این سریال تقریبا بیش از دو سال پیش آغاز و بخش هایی از فیلمنامه نوشته شد، اما مسائل اقتصادی تلویزیون به این سریال تاریخی هم سرایت کرد و برای مدتی نگارش آن متوقف ماند.

با شکل گیری مرکز امور نمایشی سیما، نگارش فیلمنامه این سریال در دستور کار قرار گرفته است.

سیفی آزاد در این باره گفت: تقریبا از دو ماه پیش نگارش فیلمنامه از سر گرفته شده است و این بار امرالله احمدجو که او را به عنوان نویسنده و کارگردان سریال روزی روزگاری می شناسیم، نگارش بخش هایی از فیلمنامه این سریال از جمله دیالوگ های آن را به عهده دارد و در کنار داوود میرباقری در نگارش این سریال مشارکت دارد.

به گفته سیفی آزاد، سریال سلمان فارسی در 40 قسمت فراوری می گردد و نگارش این فیلمنامه تا انتها سال به طول می انجامد، اما از نیمه دوم سال انتخاب لوکیشن و دیگر اقدامات مقدماتی برای فراوری آن آغاز خواهد شد. زمانی که ساخت این سریال برای اولین بار مطرح شد، مقامات استان و شهر اصفهان از همکاری با سازندگان این اثر اطلاع دادند.

پیامبری بعد از یوسف (ع)

چندی بعد از سریال حضرت یوسف (ع) که با استقبال مخاطبان داخلی و خارجی روبرو شد، مرحوم فرج الله سلحشور تحقیق و نگارش فیلمنامه ای براساس زندگی حضرت موسی (ع) را آغاز کرد. فیلمنامه تقریبا در مراحل نهایی قرار داشت و این کارگردان فقید درصدد ساخت آن بود که بیمار شد و به دنبال آن دار فانی را وداع گفت.

به گفته رئیس مرکز امور نمایشی سیما، بعد از درگذشت سلحشور، اتمام این فیلمنامه و ساخت آن را جمال شورجه به عهده گرفت و او این روزها مشغول تکمیل فیلمنامه و آماده سازی مقدمات فراوری است.

از آنجا که نمایش معجزات حضرت موسی(ع) یکی از ویژگی های بصری این سریال است و شورجه فراوری آن را با ایجاد یک انقلاب بزرگ در ساخت آثار نمایشی دانسته، به نظر می رسد مقدمات فراوری و آغاز تصویربرداری باید بیش از آنچه معمول است، طول بکشد.

بخشی از زندگی شهید باکری

از جمله سریال های الف ویژه که این روزها در فهرست اولویت های اصلی مرکز امور نمایشی سیما واقع شده است، می توان به زندگینامه شهید باکری اشاره نمود که پرویز شیخ طادی نگارش فیلمنامه آن را به عهده دارد.

رحمان سیفی آزاد از همکاری استانداری آذربایجانی غربی در ساخت این سریال اطلاع داد و این که صرفا بخش هایی از زندگی این شهید بزرگوار در سریال به نمایش درمی آید.

وی در این باره گفت: در این سریال به اجمال دوران کودکی، دانشجویی، مبارزات شهید باکری در دوران انقلاب و پس از آن حضور این شهید در بعضی عملیات های جنگی را خواهیم دید.

این سریال در 30 قسمت ساخته می گردد تا این شهید بزرگوار به عنوان یک الگوی شایسته به مخاطبان و بخصوص نوجوانان معرفی گردد.

جای خالی سریال های ایرانی

این شب ها شبکه یک سریال خط هوایی شمال محصول کشور کانادا را به نمایش گذاشته؛ شبکه دو سریال ایرانی حس سوم را برای تماشاگرانش بازپخش می نماید و شبکه پنج تکرار سریال کره ای دونگ یی را نمایش می دهد.

به عبارت دیگر در حال حاضر هیچ سریال تازه ای از فراوریات داخلی از تلویزیون به نمایش درنمی آید.رئیس مرکز امور نمایشی سیما، در این باره به ما گفت: با توجه به شرایط فعلی سازمان و مشکل بودجه، سیاست بر این است که از سریال های تامینی و آثار مناسب خارجی نیز استفاده کنیم تا زمان و بودجه موجود به فراوری سریال های باکیفیت اختصاص پیدا کند.

رحمان سیفی آزاد ضمن اشاره به این نکته که پخش سریال ایرانی دوردست ها بتازگی تمام شده، تاکید نمود: بزودی با آغاز ماه مبارک رمضان پخش سریال های ویژه این ماه آغاز می گردد. در حال حاضر مرکز امور نمایشی سیما از همه توانش بهره گرفته تا سریال های قوی و باکیفیت را بموقع به پخش برسانند.

براساس توضیحات سیفی آزاد، مرکز امور نمایشی سیما فراوری سریال های تلویزیونی را به عهده دارد و تصمیم گیری درباره پخش آنها به صورت شورایی با همفکری مدیران شبکه ها و گروه های فیلم و سریال انجام می گردد.

ویژه هایی که به مرور می آیند

طی سال های اخیر نام سریال های متفاوتی در زمره سریال های الف ویژه مطرح شده است که از آن جمله می توان به حماسه میشان، خبرنگاران، شهید مطهری، شهید تهرانی مقدم، خواجه نصیرالدین طوسی، احمد متوسلیان، شهید چمران و پوریای ولی اشاره نمود. بر اساس اظهارات رئیس مرکز امور نمایشی سیما، قرار است تمام این سریال ها فراوری شوند اما به مرور زمان و با اولویت بندی معین و دقیق. بنابراین سال جاری بر فراوری چهار سریال الف ویژه متمرکز شده و بقیه به مرور فراوری خواهند شد.

منبع: برترین ها
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 503

به "آخرین اخبار از ساخت سریال های فاخر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از ساخت سریال های فاخر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید