هر ساعت 850 خودرو وارد جاده چالوس می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون ایمنی، فنی و بهره برداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز گفت: متوسط تردد خودرو در محورهای مواصلاتی استان سه برابر متوسط کشوری است.

هر ساعت 850 خودرو وارد جاده چالوس می گردد

به گزارش خبرنگار ایران 20 دانلود، عادل منصور کیائی، امروز یکشنبه 28 مرداد در حاشیه بازدید از محور کرج _ کندوان با اشاره به سه برابر بودن میزان تردد از محورهای مواصلاتی استان و مقایسه با محورهای سایر استان ها گفت: متوسط تردد در محورهای سایر استان ها ساعتی 500 خودرو است ولی این تردد در محورهای مواصلاتی البرز 1500 خودرو در هر ساعت است.

وی شرح داد: در هر ساعت به طور میانگین 850 خودرو از محور کرج _ کندوان عبور می نماید. بدون شک این حجم بالا از تردد خودرو اقدامات خاصی برای حفظ ایمنی راه ها و پیشگیری از وقوع تصادفات احتیاج دارد.

کیائی با بیان اینکه در حال حاضر 32 دوربین نظارت تصویری در محور کرج _ کندوان فعال است که 12 مورد از آنها در محدوده تونل امیرکبیر و تونل کندوان قرار گرفته است، ادامه داد: وجود این دوربین های نظارت تصویری نقش بسزایی در اطلاع رسانی صحیح به شهروندان در خصوص وضعیت بار ترافیکی محور، مدیریت ترافیک، انجام اقداماتی که به ایمنی راه و کاهش تصادفات منجر می گردد، دارد.

وی اضافه کرد: بدون شک در وقوع تصادفات موارد متعددی دخیل است و بدون اطلاعات درست، آنالیز کارشناسانه و تحلیل آماری نمی توان اقدامات لازم برای کاهش نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان را صورت داد به همین دلیل از پلیس راه درخواست می گردد مثل سایر استان ها اطلاعاتی مانند کروکی تصادفات را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم با استناد به آنها در بازه زمانی مناسب اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع تصادفات را انجام دهیم.

این مسئول به نصب سامانه ثبت تخلف جدید در محور کرج_ کندوان اشاره نمود و گفت: به زودی سه سامانه ثبت تخلف جدید در این محور راه اندازی می گردد.

کیائی در ادامه به تعداد تردد شمارهای این محور اشاره و اعلام کرد: در این محور 12 دستگاه تردد شمار نصب گردیده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز نیز گفت: محور کرج _ چالوس به واسطه حجم بالای تردد یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان است.

عباس صفری نیز در حاشیه بازدید از محور کرج-چالوس گفت: طی سال های گذشته اقدامات زیادی برای ایمن سازی، خط کشی، تابلو زنی، رویه آسفالت و... در این محور انجام گردیده تا ایمنی این مسیر افزایش یابد. در این محور 6 کیلومتر تونل و 1200 متر بهمن گیر وجود دارد.

این مسئول شرح داد: در این محور 170 پل و ابرو وجود دارد که به واسطه موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی این مسیر، نقش بسزایی در جلوگیری از وقوع حوادث و تسهیل در تردد خودروها دارند.

صفری با اشاره به انجام عملیات روشنایی در این محور گفت: در مسیر این محور 23 کیلومتر روشنایی ایجاد گردیده و علاوه بر آن چهار کیلومتر هم در داخل تونل ها روشنایی داریم. در حال حاضر مشغول عملیات بازنگری تونل کندوان و تونل شماره پنج این محور هستیم که به زودی به اتمام می رسد.

این مسئول اعلام کرد: با توجه با وضعیت نابسامان اقتصادی و محدودیت های اعتباری، انجام پروژه های عمرانی با مشکلات زیادی روبه روست ولی در حوزه راهداری ما کوشش داریم با همین اعتبارات محدود بهترین خدمات رسانی را داشته باشیم. نباید فقط نیمه خالی لیوان را دید و باید شرایطی ایجاد گردد مردم از خدماتی که دستگاه های مختلف ارائه می دهند آگاه شوند تا امید به جامعه بازگردد.

وی به اتمام عملیات روکش آسفالت محور نوجان چالوس اشاره نمود و گفت: بیش از 50 درصد از خط کشی این محور باقی مانده که به زودی به اتمام می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 15

به "هر ساعت 850 خودرو وارد جاده چالوس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر ساعت 850 خودرو وارد جاده چالوس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید