مدیرعامل توئیتر در سمت خود ابقا می شود

به گزارش ایران 20 دانلود، با وجود اختلافات پیاپی شرکت توئیتر با سرمایه گذاران جدید، این مجموعه پیروز شد در قرارداد جدید مدیرعامل خود را ابقا کند.

مدیرعامل توئیتر در سمت خود ابقا می شود

به گزارش خبرنگار ، با توجه به وقایع پیش آمده در هفته های اخیر، انتظار نمی رفت جک دورسی، مدیرعامل شرکت توییتر در سمت خود ابقا شود اما این رخ داد و طبق قرارداد جدید این شرکت با سرمایه گذاران الیوت منیجمنت، او همچنان مدیریت توییتر را بر عهده خواهد داشت. شرکت الیوت منیجمنت قصد داشت او را از سمت فعلی اش عزل کند.

بر اساس این قرارداد، توئیتر باید به میزان دو میلیارد دلار از سهام خود را بازخرید کند. همچنین باید دو عضو جدید به شرکت اضافه شوند که یکی از آن ها عضو الیوت منیجمنت است و دیگری از سیلور لیک می آید. طبق این قرارداد مبلغی مطابق با یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می شود تا شرکت بتواند سهام خود را بازگرداند. انتظار می رود هر دو نیروی جدید در هیات مدیره فعالیت داشته باشند. همچنین بر خلاف انتظار، دو عضو جدید در مصاحبه های خود از جک دورسی رضایت کامل داشتند. هرچند به نظر می رسد مدیر توییتر در جایگاه خود ابقا شده؛ احتمال جایگزینی او در آینده نزدیک همچنان وجود دارد.

برنامه ریزی آینده شرکت توییتر نشان می دهد که دو عضو جدید قرار است با همکاری سه عضو فعلی هیات مدیره در جهت تحقق اهداف مدیرعامل توییتر تلاش کنند. همچنین توییتر موظف است تا پایان سال جاری، کاربرانش را از جزئیات مالی مطلع کند. شایان ذکر است شکایت شرکت الیوت از جک دورس قابل پیگیری نبود.

شکایت الیوت بر این اساس بود که دورسی با وجود فعالیت در شرکت ثانی، وقت کمتری به توییتر اختصاص می داد و این موضوع باعث بی برنامگی توئیتر شده است. شرکت ثانی ملزم شده است چهار درصد از سهام توییتر را بخرد تا تب و تاب شکایت الیوت کمی فروکش کند. اگر ادعا های الیوت منیجمنت صحیح باشد، جک دورسی باید برای تثبیت جایگاهش، وظایف خود را جدی تر بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 860

به "مدیرعامل توئیتر در سمت خود ابقا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل توئیتر در سمت خود ابقا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید