طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی

به گزارش ایران 20 دانلود، دکوراسیون هر خانه ای با گذشت زمان، کهنه و قدیمی می گردد و این موقع است که طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی به یاری ما می آید. اما با هر بار بازسازی و نوسازی، یک لایه جدید روی خانه را می گیرد که اصالت آن را مخفی می نماید. یعنی روزی میرسد که هیچ اثری از طراحی داخلی اولیه و اصالت خانه باقی نمانده باشد. اگر نمی خواهید این اتفاق برای خانه شما بیافتد باید نوعی از بازسازی را انجام بدهید که امروز به شما معرفی می کنیم، همان نوعی که این آپارتمان بوداپستی به خود دیده. در تصویر زیر، ورودی لابی ساختمان را می بینید که به سه طبقه راه دارد.

طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

در این قسمت از خانه وسایل زیادی وجود ندارد، فقط تعدادی قفسه و آویز روی دیوار.

همه فضاهای عمومی خانه در طبقه ورودی قرار دارند.

بازسازی ساختمان فوق در سال 2015 به انجام رسیده است. قبل از آن هم هر چند وقت یکبار نوسازی شده بود و بعد از هر پروژه، بخشی از اصالت و هویت ساختمان زیر لایه های جدید رنگ مخفی شده بود. اما در آخرین طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی ، طراحان و معماران تصمیم گرفتند تمام جزئیات و ویژگی های اصیل ساختمان که تا آن موقع مخفی شده بود را زنده نمایند و این آپارتمان را به شکل اولیه خود برگردانند، مثل دیوارهای آجری که در تصاویر می بینید.

آشپزخانه و اتاق غذاخوری، از نقشه زمین مشترک و یکسره برخوردار هستند.

راه پله ای که از روی قفسه های آشپزخانه رد می گردد، طبقه همکف را به طبقات بالا متصل می نماید. در مجاورت این پله، دیوار آجری زیبایی دیده می گردد که گرما و جذابیت خانه را صدچندان می نماید.

تخریب چندین لایه از مصالح و سازه هایی که در طول چندین سال روی هم جمع شده بودند، کار راحتی نبود ولی معماران این پروژه که کنجکاوی و علاقه زیادی به کشف لایه های زیرین و اولیه ساختمان داشتند این چالش را با آغوش باز پذیرفتند. هدف آن ها این بود که این آپارتمان سه طبقه 128 مترمربعی را به یک خانه معاصر تقریبا اصیل تبدیل نمایند.

طبقه میانی این ساختمان شامل اتاق خواب، حمام و یک محل استراحت دنج می گردد.

حمام این خانه تقریبا کوچک است ولی به لطف کمدهای دیواری، فضای انباری زیادی دارد.

در طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی همانطور که اشاره کردیم این آپارتمان از سه طبقه تشکیل شده که یکی از طبقات، تراس روی پشت بام است. هر طبقه، ورودی مخصوص به خود را دارد. ورودی اولیه که قبلا دیدید به طبقه همکف راه دارد، طبقه ای که از راهروی ورودی، آشپزخانه و اتاق غذاخوری تشکیل شده. این طبقه عمومی خانه می باشد. لابی ورودی با پنل های چوبی دیواری، قلاب روی دیوار و چندین قفسه دکور شده. آشپزخانه، اُپن و تقریبا کوچک بوده و بالای سرِ خود یک راه پله فلزی معلق دارد که به طبقات بالا منتهی می گردد.

در مجاورت اتاق خواب، یک کنج نشیمن واقع شده است که با یک مبل گرد و نرم و یک کاناپه دکور شده.

در عکس بعدی اتاق نشیمن را می بینید که به خاطر نزدیکی به تراس پشت بام در اینجا ساخته شده.

اتاق نشیمن و اتاق خواب ها در طبقه میانی قرار دارند. اتاق نشیمن با کفپوش چوبی، یک مبل طوسی و چندین کاناپه گرد و کوسن شکل دکور شده و از فضایی گرم و صمیمی برخوردار است. در زیر راه پله، یک کنج مطالعه واقع شده است که از کفپوش چمن مصنوعی و فضایی دنج برخوردار است و برای استراحت و خلوت کردن بی نظیر است. شیب دار بودن سقف نشیمن آن را کوچک تر نموده ولی در عین حال یک فضای دنج و رمانتیک به وجود آورده.

یکی از ویژگی های جالب این قسمت از خانه، تورفتگی دنجی است که با چمن مصنوعی پوشیده شده و نسبت به بقیه سطح طبقه، در ارتفاع پایین تری واقع شده است.

طبقه سوم ساختمان، تراس پشت بام است. معماران پروژه طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی قصد داشتند این طبقه را به فضاهای عمومی خانه متصل نمایند به همین خاطر یک اتاق نشیمن زیر تراس ساخته شده. این تراس از منظره ای بی نظیر برخوردار است. به لطف پله فلزی، تغییر ماهیت این طبقات کاملا نامحسوس بوده و همه فضاها به یک واحد یکپارچه تبدیل شده اند.

کنج مطالعه ای که در زیر می بینید برای خلوت کردن ساخته شده و به خاطر وجود عناصر چوبی و چمن مصنوعی، از فضای گرم و شادابی برخوردار است.

آخرین طبقه ساختمان، تراسی است که در پشت بام واقع شده است و برخی اوقات به عنوان محوطه بیرونی و محل استراحت سرباز استفاده می گردد.

منبع: بازسازی ساختمان
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 966

به "طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی دکوراسیون و بازسازی منزل مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید