آقا میرزایی: سطح مسابقات قهرمانی کشور چندان بالا نبود، قایقرانی نسبت به 4 سال پیش افت نموده است

به گزارش ایران 20 دانلود، ملی پوش قایقرانی کشورمان گفت: سطح مسابقات قهرمانی کشور چندان بالا نبود و رقابت ها بیشتر بین بچه های تیم ملی بود.

آقا میرزایی: سطح مسابقات قهرمانی کشور چندان بالا نبود، قایقرانی نسبت به 4 سال پیش افت نموده است

علی آقا میرزایی ملی پوش قایقرانی کشورمان و نفر اول مسابقات قهرمانی کشور درماده کایاک تک نفره 200 متر در مصاحبه با ، در مورد سطح رقابت های قهرمانی کشور گفت: سطح مسابقات چندان بالا نبود و رقابت ها بیشتر بین بچه های تیم ملی بود و استان های دیگر آنچنان ورزشکاران با کیفیتی نداشتند. هر سال این اختلاف بین قایقرانان تیم ملی و دیگر ورزشکاران بیشتر می گردد.

هیئت های استانی حمایت مناسبی از قایقرانان استان خودشان نمی نمایند

او ادامه داد: این موضوع ضعف فدراسیون را نشان می دهد هیئت های استانی حمایت مناسبی از قایقرانان استان خودشان نمی نمایند و برای بهبود شرایط فعالیت خاصی ندارند. اگر بخواهیم از نظر کمی به مسابقات نگاه کنیم تعداد ورزشکاران نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته بود و چیزی حدود 115 ورزشکار در این رقابت ها شرکت نموده بودند. اما در بین این تعداد قایقران فقط می توان گفت 30-40 ورزشکار کیفیت بالایی داشتند و بقیه بضاعت مطلوبی نداشتند.

شرایط استان گیلان در قایقرانی بد نیست

آقا میرزایی که از طرف استان گیلان در این مسابقات شرکت نموده بود و در نهایت این استان توانست مقام قهرمانی این مسابقات را نیز بدست آورد در مورد شرایط قایقرانی این استان گفت: می توان گفت شرایط استان گیلان در قایقرانی بد نیست و این استان همیشه بین مقام های اول تا سوم مسابقات قهرمانی کشور حضور دارد. قایقرانی یکی از رشته های ورزشی مهم بندرانزلی و این استان است اما نمی توان گفت شرایط خوب است. در 4-5 سال اخیر به علت اینکه استان ها حمایت درستی از طرف فدراسیون نشده اند همه استان ها مسائلی دارند.

اولین مسئله ای که قایقرانان با آن رو به رو هستند مسائل مالی است

او در مورد مسائل قایقرانان کشورمان گفت: اولین مسئله ای که قایقرانان با آن رو به رو هستند مسائل مالی است. بچه های تیم ملی وقتی در یک مسابقه شرکت می نمایند هزینه های ایاب ذهابشان اصلا معین نیست. خبری از پاداش و یاری مالی هم نیست.

استان ها از نظر امکانات وضعیت مناسبی ندارند

قهرمان قایقرانی کشورمان در مورد مسائلشان ادامه داد: مشکل بعدی قایقرانان امکاناتی است که برای تمرین هاشان به آن احتیاج دارند. اگر شما الان تجهیزات استان های مختلف را آنالیز کنید متوجه می گردد که این استان ها وضعیت چندان مناسبی از این لحاظ ندارند. هیئت های استانی باید از فدراسیون احتیاجهیشان را درخواست نمایند و فدراسیون هم تجهیزات را در ختیار هیئت ها قرار دهد.

لیگ قایقرانی کشورمان نیز چندان تعریفی ندارد

او در مورد مسابقات لیگ قایقرانی گفت: در مسابقات لیگ با تیم کارگران بابلسر در مسابقات شرکت خواهم کرد. متاسفانه لیگ قایقرانی کشورمان نیز چندان تعریفی ندارد و مبالغی که اسپانسرها قرارداد می بندد بسیار ناچیز است. قرارداد ما برای یک فصل چیزی حدود 5 میلیون تومان است. کل فصل در 4 روز برگزار می گردد که شامل 2 مرحله رفت و برگشت است که با فواصل زیاد از هم برگزار می گردد. بخش اول دور رفت برگزار شده است و بخش دوم دور رفت چیزی حدود 2 هفته دیگر برگزار خواهد شد.

رقیبان ما در آسیا اردوهایشان را شروع نموده اند

آقامیرزایی در مورد لیست نفرات دعوت شده به تیم ملی و شروع اردوی این تیم برای مسابقات کسب سهیمه المپیک 2020 توکیو گفت: هنوز لیست تیم ملی اعلام نشده است و قرار شده در همین هفته نفرات انتخابی معرفی شوند. اردوهای تیم ملی قایقرانی نیز شروع نشده است. فدراسیون قایقرانی این روزها با سرپرست اداره می گردد و هنوز رئیس فدراسیون معین نیست. متاسفانه رقیبان ما در آسیا به مانند قزاقستان، ازبکستان و چین همه اردوهایشان را شروع نموده اند و در حال پیگیری تمریناتشان هستند اما ما هنوز اردویمان شروع نشده است. قایقرانان تیم ملی فعلا با هزینه وبرنامه خودشان تمرین می نمایند وضعیت مطلوبی نداریم. این اتفاق می تواند ضربه محکمی به ورزش قایقرانی کشورمان بزند. در مسابقات کسب سهیمه المپیک رقیبان سرسختی خواهیم داشت و همه برای کسب سهمیه می جنگند.

قایقرانی کشورمان نسبت به چهار سال گذشته افت نموده است

او در مورد وضعیت قایقرانی کشورمان نسبت به 4 سال گذشته گفت: وضعیت قایقرانی کشورمان نسبت به چهار سال گذشته افت نموده است. الان این 2-3 نفری که در تیم ملی حرفی برای گفتن داریم همین تعداد هستیم و نسل جدیدی به این رشته اضافه نشده است و هیچ پشتوانه ای برای آینده نداریم. این موضوع ضعف فدراسیون و هیئت های استانی را نشان می دهد.

دوست دارم در کایاک تک نفره 1000 متر سهمیه بگیرم

ملی پوش قایقرانی کشورمان در مورد سهمیه های المپیکی که ورزشکارانمان در آن به رقابت می پردازند گفت: سهمیه های ما در کایاک تک نفره 1000 متر، کایاک 2 نفره هزار متر، کایاک 4 نفره 500 متر و تک نفره 200 متر خواهد بود. من خودم دوست دارم در کایاک تک نفره 1000 متر مسابقه بدهم و بتوانم سهمیه بدست آورم. اگر مربیان تشخیص دهند امکان دارد در کایاک 4 نفره نیز پارو بزنم.

برای کسب سهیمه باید مقام اول آسیا را بدست آوریم

او در مورد پاسخ به این سوال که آیا می تواند کسب سهمیه کند یا خیر گفت: از لحاظ وضعیت بدنی شرایط خوبی دارم اما مسلما کار بسیار سختی خواهم داشت. در بخش آبهای آرام باید حتما نفر اول آسیا شوید تا بتوانید سهمیه المپیک بگیرید و این موضوع کارمان را بسیار سخت خواهد نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 109

به "آقا میرزایی: سطح مسابقات قهرمانی کشور چندان بالا نبود، قایقرانی نسبت به 4 سال پیش افت نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقا میرزایی: سطح مسابقات قهرمانی کشور چندان بالا نبود، قایقرانی نسبت به 4 سال پیش افت نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید