آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرنگاران : سال 98 در حالی شروع شد که در ماه های ابتدایی سال آپارتمان های عرضه شده با قیمت پیشنهادی بیش از 30میلیون تومان به ویژه در دو منطقه یک و سه پایتخت و بخش لوکس منطقه دو شامل محله های سعادت آباد و شهرک غرب پرتعداد بود. این در حالی است که اکنون قیمت های نجومی از بازار مسکن خداحافظی نموده اند.

آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت

به گزارش ایران 20 دانلود، خداحافظی قیمت های نجومی با بازار مسکن به این معنا نیست که هیچ آپارتمانی در پایتخت با ارزش بازاری بیش از 30 میلیون تومان وجود ندارد. ماجرا از یکسو از این واقعیت نشات می گیرد که قیمت اسمی مسکن در طول دو سه ماه اخیر به ویژه در مناطق لوکس کاهشی بوده است و از سوی دیگر به این واقعیت بازمی شود که تمایل به فروش آپارتمان های نوساز در مناطق لوکس موقتا کاهش یافته و به صفر میل نموده است. به نظر می رسد سازنده ها تمایل دارند از اتفاقات آینده بازار مسکن با ضریب اطمینان بالایی آگاه شوند و سپس درباره فروش املاک خود تصمیم بگیرند.

در حال حاضر عمده موجودی آپارتمان فروشی نزد بنگاه ها املاک میانسال و کهنه ساز هستند. از طرفی قیمت های پیشنهادی تعجب برانگیزی نیز در خصوص بعضی از این املاک پیشنهاد شده که فاصله محسوسی با قیمت مورد انتظار بازار در معاملات ابتدای سال جاری دارد. به عنوان مثال آپارتمان 173مترمربعی واقع در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه، فول امکانات و با برخورداری از دو واحد پارکینگ و جکوزی داخل واحد مترمربعی 23 میلیون تومان عرضه شده است. این قیمت پایین را نمی توان صرفا به سن بنای 11 ساله آپارتمان مذکور نسبت داد و به نظر می رسد منشأ این قیمت گذاری مناسب، اتفاقات اخیری است که در تخلیه حباب قیمت مسکن در مناطق لوکس در آخرین معاملات اجرا شده در بازار، اتفاق افتاده است. آپارتمان 90 مترمربعی دیگری با سن بنای 10 ساله و فول امکانات واقع در یکی از برج های شهرک غرب در حالی مترمربعی 22 میلیون و 500 هزار تومان برای فروش عرضه شده که قیمت پیشنهادی املاک با این موقعیت در بهار سال جاری بین 25 تا 30میلیون تومان بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 434

به "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید