چهارشنبه 28 اسفند؛ 60 مبتلای جدید کرونا در 24 ساعت اخیر

به گزارش ایران 20 دانلود، علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، اعلام نمود: از ظهر سه شنبه 27 اسفند، 1192 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به 17 هزار و 361 نفر نفر رسید، این تعداد در استان سمنان با 60 نفر مبتلای جدید در 24 ساعت گذشته به 577 نفر افزایش یافت.

چهارشنبه 28 اسفند؛ 60 مبتلای جدید کرونا در 24 ساعت اخیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور روز گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را 517 نفر عنوان کرده بود و با مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونای 60 نفر در شبانه روز گذشته، تعداد مبتلایان به 577 نفر رسیده است.

افزایش آمار مبتلایان در 24 ساعت گذشته در استان سمنان نشان می دهد مردم هنوز قرنطینه و پویش در خانه بمانیم را به صورت جدی دنبال نکرده اند و گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا حاکی است تردد شهروندان در سطح شهر سمنان طی روزهای اخیر کاهش چشمگیری نداشته است.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، اخیرا ضمن هشدار نسبت به موج سوم شیوع ویروس کرونا در هفته های اول و دوم نوروز 99 از هم استانی ها خواسته بود در خانه بمانند، دید و بازدید عید را تعطیل کنند و به مسافرت نروند.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ابتدای هفته گذشته آمار دقیق تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا را اطلاع رسانی نمی کنند، شنبه 17 اسفند از سوی این 2 دانشگاه عنوان شد که از وزارت بهداشت دستور گرفته اند تا هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد آمارها نداشته باشند.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبتِ مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم، در رتبه دوم کشور واقع شده است.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی و همچنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه های این استان نیز به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا خاتمه سال جاری تعطیل شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 882

به "چهارشنبه 28 اسفند؛ 60 مبتلای جدید کرونا در 24 ساعت اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارشنبه 28 اسفند؛ 60 مبتلای جدید کرونا در 24 ساعت اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید