پامپئو: مقابله با تهدیدات چین از جنگ سرد هم دشوارتر است

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه کوشش های خود برای همراه کردن دولت های اروپایی با سیاست های دولت متبوعش علیه چین، مدعی شد که چین برای کشورهای غربی تهدیدی به مراتب جدی تر از شوروی سابق محسوب می گردد و مقابله با این تهدید حتی دشوارتر از جنگ سرد است.

پامپئو: مقابله با تهدیدات چین از جنگ سرد هم دشوارتر است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا که طی هفته های اخیر حملات لفظی خود علیه چین را شدت بخشیده، در جدیدترین اظهارنظر خود علیه این ابرقدرت آسیایی مدعی شد که تهدیدات چین برای کشورهای غربی به مراتب جدی تر از تهدیدات شوروی علیه این کشورها در دوران جنگ سرد است.

مایک پامپئو روز چهارشنبه طی سخنرانی خود در برابر اعضای سنای جمهوری چک، با تکرار این ادعا که حزب کمونیست چین با بهره گیری از قدرت مالی این کشور کوشش می نماید که سراسر دنیا را تحت نفوذ خود قرار دهد، گفت: کشورهای اروپایی باید در برابر حزب کمونیست چین متحد شوند. آنچه در حال رخ دادن است، جنگ سرد دوم نیست؛ چالش مقاومت در برابر حزب کمونیست چین از بعضی جهات بسیار دشوارتر [از جنگ سرد] است.

وی در ادامه مدعی شد: حزب کمونیست چین طوری اقتصاد ما، سیاست ما و جامعه ما را به دام انداخته است که اتحاد جماهیر شوروی هرگز قادر به این کار نبود.

طی ماه های اخیر تنش میان آمریکا و چین به دلایل مختلف از جمله مسئله هنگ کنگ و اتهامات آمریکا علیه چین در ارتباط با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است و آمریکا به بهانه های مختلف فشارهای خود بر پکن را شدت بخشیده است.

شدت تنش ها بین آمریکا و چین به حدی رسیده است که بعضی کارشناسان شرایط را به جنگ سرد تشبیه می نمایند.در چند هفته اخیر مایک پامپئو در سخنرانی های خود بارها به طور مستقیم و غیرمستقیم خواهان تشکیل جبهه ای متحد از کشورهایی اروپایی و کشورهای به اصطلاح آزاد دنیا در برابر چین شده است.

وزارت امور خارجه چین چندی پیش طی بیانیه ای در واکنش به اظهارات جنجالی مایک پامپئو، با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه آمریکا واقعیات را درباره چین وارونه جلوه می دهد و تعصبات ایدئولوژیک بر افکارش سایه افکنده است، به دولت آمریکا توصیه کرد که از ذهنیت جنگ سرد فاصله بگیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1154

به "پامپئو: مقابله با تهدیدات چین از جنگ سرد هم دشوارتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: مقابله با تهدیدات چین از جنگ سرد هم دشوارتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید