وزیر نفت: رقم جدیدی از بدهی های بابک زنجانی به ما نرسیده است ، دولت سهمیه بندی بنزین را پیگیری می کند

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرنگاران؛ وزیر نفت با بیان اینکه اصل بدهی بابک زنجانی بالای دو میلیارد و 100میلیون دلار است که با لحاظ بدهی های فرعی رقم بدهی ها بسیار بالاتری می رود، گفت: باور ندارم بابک زنجانی شُرکایی داشته باشد که بخواهند بدهی او را پرداخت کنند.

وزیر نفت: رقم جدیدی از بدهی های بابک زنجانی به ما نرسیده است ، دولت سهمیه بندی بنزین را پیگیری می کند

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از خانه ملت، بیژن زنگنه روز سه شنبه، درخصوص آخرین وضعیت بدهی های بابک زنجانی و اینکه آیا به تازگی رقم جدیدی از بدهی های بابک زنجانی به وزارتخانه نفت رسیده است؟، گفت: رقم جدیدی از بدهی های زنجانی به دست ما نرسیده است.

وزیر نفت عنوان کرد: اصل بدهی بابک زنجانی بالای 2میلیارد و 100میلیون دلار است البته اصل بدهی با فرع آن متفاوت است به طوری که با لحاظ بدهی های فرعی، رقم بدهی ها بسیار بالاتر می رود.

زنگنه با بیان اینکه از جمع بدهی های زنجانی فقط 600میلیون دلار آن هم در ابتدای بازداشت پرداخت شده و مبلغ دیگری به دست وزارتخانه نفت نرسیده است، توضیح داد: نمی توان این پول را با رایزنی به بیت المال برگرداند البته باور ندارم بابک زنجانی شرکایی داشته باشد که بخواهند بدهی او را پرداخت کنند.

وی با اشاره به وجود اطلاعاتی مبنی بر اینکه بابک زنجانی پول بیت المال را در چه بخش هایی در داخل و خارج از کشور سرمایه گذاری کرده، عنوان کرد: دستگاه های ذیربط این مهم را پیگیری می کنند هرچند زنجانی بسیار ادعای داشتن پول دارد اما من باور نمی کنم او پولی داشته باشد.

عدم کاهش مصرف بنزین پس از احیاء کارت سوخت

وزیر نفت درباره کم و کیف مصرف بنزین پس از احیاء کارت های سوخت گفت: مصرف بنزین پس از احیا کارت سوخت کاهش پیدا نکرده است و معتقدم کارت چنین قابلیتی را نخواهد داشت. 23میلیون خودرو در سراسر کشور وجود دارد و تاکنون تنها برای 500هزار خودرو کارت سوخت صادر نشده و حدود 700 تا 800 هزار نفر هنوز به باجه های پست برای دریافت کارت سوخت خود صادر شده مراجعه نکرده اند.

وی درباره محدود کردن سوخت گیری به 30 و حتی 15 لیتر در هر مرحله از سوختگیری، توضیح داد: دلیل تصمیم دولت و مجلس بر محدود کردن سوخت گیری ترغیب مردم به تهیه کارت سوخت شخصی است نه آنکه همچنان از کارت سوخت جایگاه داران استفاده کنند چراکه اکنون بیشتر افراد با کارت جایگاه ها سوخت گیری می کنند که این مسئله نقض غرض است.

سهیمه بندی بنزین در سطح دولت و بالاتر پیگیری می شود

زنگنه همچنین درخصوص امکان سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: این مهم جزو برنامه های وزارت نفت نیست بلکه در سطح دولت و بالاتر پیگیری می شود و در صورت تصمیم گیری نهایی، این تصمیم اعلام خواهد شد.

وزیر نفت همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا نبود زیرساخت های بین المللی، سبب عدم موفقیت فروش نفت در بورس شده است؟، توضیح داد: فروش فرآورده های نفتی در بورس نفت بسیار خوب جواب داده است به طورمثال در هفته های اخیر به ویژه از مرزهای زمینی فروش های سنگین فرآوردهای نفتی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برای فراهم شدن شرایط صادرات و عرضه از طریق دریا تلاش می شود، اظهارداشت: البته طبیعت فروش نفت در بورس پیچیدگی های بیشتری از انواع دیگر فروش دارد لذا مسائل ایجاد شده در فروش به زیرساخت های بین المللی مرتبط نمی شود، بلکه فشار تحریم های اقتصادی و تنگناهای آمریکا عامل اصلی این مهم است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 442

به "وزیر نفت: رقم جدیدی از بدهی های بابک زنجانی به ما نرسیده است ، دولت سهمیه بندی بنزین را پیگیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: رقم جدیدی از بدهی های بابک زنجانی به ما نرسیده است ، دولت سهمیه بندی بنزین را پیگیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید