همسر رهبر آزادی خواستار کشمیر از سازمان ملل درخواست یاری کرد

به گزارش ایران 20 دانلود، همسر یاسین ملک ضمن ملاقات با سران سازمان ملل در نامه ای از آنها خواست برای ملاقات او و همسرش که در زندان های هند است به دهلی نو فشار بیاورند.

همسر رهبر آزادی خواستار کشمیر از سازمان ملل درخواست یاری کرد

به گزارش دفتر منطقه ای ایران 20 دانلود به نقل از ای.آر وای نیوز، مشال ملک همسر یاسین ملک رهبر آزادی خواهان کشمیر که از مدت ها قبل در زندان های هند به سر می برد با سران سازمان ملل دیدار کرد.

وی در این دیدارهای خواهان وساطت سازمان ملل برای ملاقات با همسرش شده و گفت: کمیته حقوق بشر سازمان ملل باید به این وضعیت اسفبار انتها دهد.

مشال ملک توضیح داد: همسر من مدت ها پیش زندانی شده و از وضعیت او کوچکترین اطلاعی در دست نداریم ضمن اینکه اجازه ملاقات با وی به من داده نمی گردد.

این آزادی خواه کشمیری افزود: علی رغم درخواست مکرر از دولت هند کوچکترین توجه به حرف های ما نشده است و متاسفانه هند کوشش می نماید که پس از ایجاد خفقان آزادی خواهان کشمیری را از بین ببرد.

وی در دیدار با سران سازمان ملل تاکید نمود: هر اتفاقی برای جان یاسین ملک و دیگر آزادی خواهان کشمیری بیفتند ما دولت دهلی نو را مسئول می دانیم.

لازم به ذکر است دولت دهلی نو حدود 4 ماه پیش با یورشی شبانه یاسین ملک را دستگیر کردند و در تاریخ 10 آوریل به دلیل وخامت حال این آزادی خواه کشمیری او را به زندان منتقل کردند.

بخش وسیعی از کشمیر در اشغال هند است و علی رغم تاکید سازمان ملل دولت دهلی نو حاضر به برگزاری یک همه پرسی شفاف و سپردن آینده کشمیر به دست مردم آن نیست.

هند طی 28 سال اخیر 98 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است. این درحالی است که تعداد زندانیان کشمیری که در زندان های هند به سر می برند نیز بالغ بر ده ها هزار نفر است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 187

به "همسر رهبر آزادی خواستار کشمیر از سازمان ملل درخواست یاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسر رهبر آزادی خواستار کشمیر از سازمان ملل درخواست یاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید