موسسه بین المللی مکان یابی شناورها : نفتکش ایرانی با سرعت مناسب به جهت خود ادامه می دهد

به گزارش ایران 20 دانلود، یک موسسه بین المللی مکان یابی نفتکش ها مدعی شد کشتی ایرانی سابیتی دچار آتش سوزی نشده و با سرعت عادی در حال حرکت است.

موسسه بین المللی مکان یابی شناورها : نفتکش ایرانی با سرعت مناسب به جهت خود ادامه می دهد

به گزارش گروه بین الملل ایران 20 دانلود، در حالی که بیشتر رسانه های غربی از نشت نفت از نفتکش ایرانی SABITI درپی حادثه ای در دریای سرخ خبر می دهند اما موسسه مکان یابی شناورها موسوم به تانکر ترَکِر ادعای دیگری دارد.

تانکر ترکر در صفحه رسمی توئیتر خود مدعی شد: بر اساس تمام اطلاعاتی که تا کنون جمع آوری کردیم، از جمله تصویر ماهواره ای ناسا از منطقه و داده های موسسه مارین ترافیک، هیچ دود، آتش، نشت یا یدک کشی [در محل نفتکش ایرانی] مشاهده نکردیم.

این موسسه در ادامه ادعای خود افزود: در عوض، ما یک تانکر را می بینیم که با سرعت مناسب به سمت خانه می رود. تیتر اخبار [مبنی بر هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی] مقداری باعث افزایش قیمت نفت شد.

با اینکه این انفجار بدنه نفتکش ایرانی در آب های نزدیک حریم دریایی عربستان سعودی رخ داده اما مقامات این رژیم هنوز درباره این حادثه اظهار نظر نکرده اند.

پیشتر وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای گفته بود هنوز برای معین یک مقصر در حادثه نفتکش ایرانی بسیار زود است و باید منتظر نتایج تحقیقات بیشتر بود.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران صبح امروز (جمعه) خاطرنشان کرد نفتکش ایرانی SABITI متعلق به شرکت ملی نفتکش در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت های 5 و5:20 دقیقه صبح در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است. دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است.

خوشبختانه همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز اکنون در وضعیت با ثباتی قرار گرفته است و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند. کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت در حال بررسی وضعیت و علل این حادثه هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 453

به "موسسه بین المللی مکان یابی شناورها : نفتکش ایرانی با سرعت مناسب به جهت خود ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسسه بین المللی مکان یابی شناورها : نفتکش ایرانی با سرعت مناسب به جهت خود ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید