معاون اول رئیس مجلس عراق و جریان حکمت ملی تجاوز ترکیه به جنوب اربیل را محکوم کردند

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون اول رئیس مجلس و رئیس جریان حکمت ملی عراق با صدور بیانیه های جداگانه حمله ترکیه به اردوگاه خانواده های آواره در جنوب شهر اربیل در منطقه کردستان عراق را محکوم کردند و خواهان برخورد جدی دولت عراق با نقض حریم هوایی کشورشان از سوی هر طرفی شدند.

معاون اول رئیس مجلس عراق و جریان حکمت ملی تجاوز ترکیه به جنوب اربیل را محکوم کردند

به گزارش گروه بین الملل ایران 20 دانلود، حسن کریم الکعبی، نائب اول رئیس مجلس عراق روز چهارشنبه نقض حریم هوایی عراق توسط هواپیمای ترکیه را محکوم کرد و آن را تجاوز غیر قابل توجیه در این شرایط توصیف کرد.

الکعبی در بیانیه ای گفت: نقض حریم هوایی عراق توسط ترکیه کشور همسایه و اقدام تحریک آمیز آن در بمباران یک اردوگاه خانواده های آواره در نزدیکی شهر مخمور در جنوب استان اربیل محکوم است.

این مقام مجلس عراق از دولت و وزارت خارجه این کشور خواست موضع جدی و قاطعی در قبال تخلفات غیرقابل توجیه بگیرند آن هم در شرایطی که همه کشورهای جهان کوشش های خود را برای مبارزه با ایپدمی کرونا متحد و هماهنگ کردند تا از شدت خطر آن بکاهند.

نهاد امنیتی عراق روز چهارشنبه از کشته شدن دو غیرنظامی زن در حمله پهپاد ترکیه به اردوگاه آوارگان کُرد و تُرک در نزدیکی شهر مخمور اطلاع داد.

سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق هم روز چهارشنبه عملیات بمباران اردوگاه آوارگان در نزدیکی شهر مخمور را محکوم کرد.

در بیانیه الحکیم آمده است: تحت هیچ عنوان یا بهانه ای پذیرش یا توجیه تکرار نقض حاکمیت عراق امکان پذیر نیست، دیگر چه برسد به اینکه هواپیماهای جنگی ناشناسی یکی از اردوگاه های خانواده های آواره را در شهر مخمور در شمال عراق هدف بگیرند؟

وی اضافه کرد: ما این نقض مکرر حریم هوایی عراق را که تقریبا به طور مداوم از سوی طرف های مختلف در حال وقوع است محکوم می کنیم و ضروری است دولت برای برخورد با این تخلفات مسئولیت پذیر باشد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه مواضع پ .ک .ک بیش از دو سال است که در مناطق شرق و جنوب شرق این کشور و نیز از چند ماه قبل در شمال عراق و ارتفاعات قندیل شروع شده است. مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ ک ک است.

نیروی هوایی ترکیه از جولای 2015 و درپی شکسته شدن توافق آتش بس موقت بین آنکارا و پ.ک.ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق و کوهستان قندیل را به تناوب بمباران نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 خرداد 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 956

به "معاون اول رئیس مجلس عراق و جریان حکمت ملی تجاوز ترکیه به جنوب اربیل را محکوم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اول رئیس مجلس عراق و جریان حکمت ملی تجاوز ترکیه به جنوب اربیل را محکوم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید