لغو تحریم های سازمان ملل علیه نمایندگان کره شمالی برای سفر به ویتنام

به گزارش ایران 20 دانلود، کمیته شورای امنیت سازمان ملل متحد به یک گروه نمایندگی کره شمالی اجازه داد طی روزهای آینده در آستانه نشست دوم دونالد ترامپ و کیم جونگ اون راهی ویتنام گردد.

لغو تحریم های سازمان ملل علیه نمایندگان کره شمالی برای سفر به ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، اعضای شورای امنیت از سال 2006 تا کنون به اتفاق آرا کره شمالی را تحریم نموده اند تا مانعی برای توسعه برنامه موشکی و هسته ای این کشور شوند؛ این تحریم ها شامل ممنوعیت صادرات نفت، آهن، سرب، منسوجات و غذای دریایی و همچنین ممنوعیت واردات نفت خام و فرآورده های نفت تصفیه شده می گردد.

بر اساس این تحریم ها همچنین 12 نفر از شخصیت های کره شمالی تحت تحریم ها قرار گرفتند که علاوه بر توقف دارایی ها ممنوعیت سفر به خارج را نیز دارندا این حال شورای تحریم های کره شمالی معافیت این افراد برای سفر به ویتنام ر ا تایید نموده است.

این تاییدیه به هیئت کره شمالی اجازه می دهد تا در تاریخ 27 و 28 فوریه در نشست ویتنام و آماده سازی قبل آن شرکت نمایند.

ترامپ و کیم جونگ او بار اول در سنگاپور در ماه ژوئن دیدار کردند اما آن نشست تعهدات و پیشرفت واقعی کمی به سوی خلع سلاح هسته ای به همراه داشت.

در یک گزارش محرمانه به شورای امنیت توسط ناظران تحریم های کره شمالی در اوایل این ماه آمده بود که برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی بدون تغییر باقی مانده است.

واشنگتن از کره شمالی خواسته است تا برنامه تسلیحات هسته ای خود را نابود کند، پیونگ یانگ نیز در عوض خواهان انتها دادن به تحریم های آمریکا، انتها رسمی جنگ 1950 تا 1953 کره و تأمین امنیتی است.

از زمان نشست سنگاپور، چین و روسیه به شورای امنیت پیشنهاد دادند تا به عنوان تشویقی برای پیشبرد روند خلع سلاح هسته ای تحریم ها را از روی این کشور بردارد اما آمریکا و دیگر قدرت ها معتقد هستند که تحریم ها باید تا زمانی که خلع سلاح هسته ای کاملاً اتفاق بیفتد باقی بماند.

روسیه همچنین سازمان ملل متحد را برای تحریم ها مورد سرزنش قرار داده و گفته است که تحریم ها باعث به وجود آمدن مسائل انسانی در کره شمالی شده است.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل به خبرنگاران گفت: ما باید یاری های بشر محبت آمیز به کره شمالی را بیشتر کنیم. ما فکر می کنیم این مناسب است که آنها را از نظر مالی تقویت و تشویق کنیم و این مهم نیز با برداشتن حداقل قسمتی از تحریم ها اجرایی می گردد.

او گفت که امیدوار است نشست مسکو انتها مثبت داشته باشد اما اضافه کرد: شما نباید انتظار داشته باشید که این روند در یک نشست دو روزه انجام گردد این یک راه طولانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 528

به "لغو تحریم های سازمان ملل علیه نمایندگان کره شمالی برای سفر به ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تحریم های سازمان ملل علیه نمایندگان کره شمالی برای سفر به ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید