قدردانی تحصن کنندگان التحریر بغداد از مرجعیت و الحشد الشعبی

به گزارش ایران 20 دانلود، تحصن کنندگان در میدان التحریر بغداد ضمن تاکید بر مسالمت آمیز ماندن اعتراضات خود از مرجعیت و الحشد الشعبی قدردانی کردند و گفتند، پس از پیروزی بر داعش پیروزی بعدی در راه است.

قدردانی تحصن کنندگان التحریر بغداد از مرجعیت و الحشد الشعبی

از وبلاگ گیت دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل ایران 20 دانلود، تحصن نمایندگان در میدان التحریر در مرکز بغداد امروز (سه شنبه) از مرجعیت دینی در نجف اشرف، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی در سالروز پیروزی بر داعش قدردانی کردند.

معترضان عراقی در بیانیه ای که از بلندگوی میدان التحریر بغداد قرائت شد، اعلام کردند: امروز سالروز پیروزی عراق و عراقی ها بر داعش است. از مرجعیت متشکریم. از نیروهای امنیتی عراق متشکریم. از فرزندان الحشد الشعبی متشکریم. از همه کسانی در تحقق این پیروزی مشارکت داشتند، متشکریم.

به نوشته وبگاه خبری بغداد الیوم، در این بیانیه خطاب به معترضان حاضر در میدان التحریر آمده است: ما هم اینک در آستانه پیروزی جدید عراق به وسیله کوشش ، صلح جویی و تحصن شما هستیم.

همزمان با فراخوان گسترده گروه های ناشناس در فضای مجازی مبنی بر اینکه معترضان امروز سه شنبه از چند استان به بغداد بیایند و در میدان التحریر تجمع نمایند و دعوت هایی که برای حمله به منطقه حفاظت شده الخضراء اجرا شده بود، تدابیر امنیتی در پایتخت عراق شدت گرفت و نیروهای امنیتی در سراسر شهر و ورودی های آن و مسیرهای منتهی به منطقه الخضراء به طور گسترده مستقر شدند.

تحصن نمایندگان در میدان التحریر شب گذشته هم با صدور بیانیه ای هر گونه ارتباط خود با فراخوان برای دعوت از معترضان سراسر عراق برای آمدن به بغداد و دریافت منطقه الخضراء را رد و و بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات خود تاکید کردند.

بسیاری از فعالان و چهره های اجتماعی، سیاسی و مدنی نیز از دیروز با هشدار درباره اینکه فراخوان مذکور مشکوک است از شهروندان عراقی خواستند دنباله رو آن نشوند.

آستان های مقدس حضرت عباس و امام حسین (علیهما اسلام) در کربلا هم تاکید کردند که هرگز از فراخوان امروز برای برپایی تظاهرات حمایت نمی نمایند. اتحادیه های کارگری هم بیانیه منتسب به آنها درباره دعوت به تظاهرات میلیونی امروز سه شنبه در بغداد را جعلی خواندند و گفتند اصلا در این خصوص اطلاعی ندارند.

جمعی از تظاهرات نمایندگان عراقی امروز هم با ایجاد دیواره انسانی روی پل الجمهوریه در مرکز بغداد اجازه ندادند معترضان با ایجاد ازدحام آن طرف پل شرایط رسیدن احتمالی عناصر خرابکار به منطقه الخضراء فراهم گردد.

فراخوان تظاهرات میلیونی امروز تردید و شک بسیاری از سیاسیون را برانگیخته است به گونه ای که احتمال داده اند با اتفاقات ناگوار و مشکوک روزهای اخیر در چند استان مثل تیراندازی ناشناس به معترضان یا ترور بعضی اشخاص، از این ماجرا برای تبلیغات علیه عراق و حتی نیروهای الحشد الشعبی و گروه های نزدیک به ایران بهره برداری گردد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 604

به "قدردانی تحصن کنندگان التحریر بغداد از مرجعیت و الحشد الشعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی تحصن کنندگان التحریر بغداد از مرجعیت و الحشد الشعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید