فورجه کرونایی به کارفرمان ، کارکرد بیمه ای کارگران با کاهش ساعت کاری این روزها کم می گردد؟

به گزارش ایران 20 دانلود، سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که در بحران کرونا به سر می بریم، کارفرمایان مجاز هستند که تا 3 ماه آینده حق بیمه کارگران را پرداخت نکنند.

فورجه کرونایی به کارفرمان ، کارکرد بیمه ای کارگران با کاهش ساعت کاری این روزها کم می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، با توجه به شروع به کار مشاغل کم خطر از 23 فروردین در پی شیوع ویروس کرونا، ساعت کاری این مشاغل کاهش یافت و نگرانی کارکنان در مورد حق بیمه شان را در پی داشت. بعد از تعطیلات نوروز اعلام شد که از 23 فروردین مشاغل کم خطر می توانند فعالیت خود را از سر گیرند تا مسئولان بتوانند شیوع ویروس کرونا را کنترل نمایند.

بر اساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار شد مشاغل کم خطر به صورت نیمه وقت به فعالیت شان ادامه دهند. به همین دلیل ساعت کاری آن ها از 175 ساعت به 168 ساعت کاهش یافت و در این میان بعضی از کارگران نگران حق بیمه خود شدند که آیا کارفرمایان با توجه به کاهش ساعت کاری باز هم برایشان حق بیمه 30 روزه رد می نمایند یا خیر.

در این میان سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارفرمایان مجاز هستند که تا 3 ماه آینده حق بیمه کارگران را پرداخت ننمایند، اما به دلیل اینکه شرایط ویژه است، این اغماض برای کارگران انجام شده و کاهش ساعت کاری به این معنا نیست که کارفرمایان ساعت کاری آن ها را کمتر از 175 ساعت و 30 روز کارکرد رد نمایند.

با توجه به اعلام وزارت کار، کسر حق بیمه از کارگران صورت می گیرد، اما کارفرمایان با توجه به مسائل مالی پیش آمده، 3 ماه از پرداخت سهم خود از حق بیمه کارگران معاف هستند.

سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: اکنون شرایط مانند ایام ماه رمضان است که کارگران در آن به صورت نیمه وقت کار می نمایند و کارفرمایان موظفند که حق بیمه 30 روزه را برای کارگران خود رد نمایند. پس در شرایط فعلی نیز باید کارفرمایان همان 30 روز کارکرد را برای کارگران خود رد نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 950

به "فورجه کرونایی به کارفرمان ، کارکرد بیمه ای کارگران با کاهش ساعت کاری این روزها کم می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فورجه کرونایی به کارفرمان ، کارکرد بیمه ای کارگران با کاهش ساعت کاری این روزها کم می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید