ظریف: ایران کشور ثروتمندی است و نیازی به صدقه ترامپ ندارد

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی تأکید کرد که ایران از لحاظ منابع انسانی و طبیعی کشور ثروتمندی است و نیازی به دریافت صدقه از دولت آمریکا که خود در برابر بحران کرونا شکست خورده است، ندارد.

ظریف: ایران کشور ثروتمندی است و نیازی به صدقه ترامپ ندارد

به گزارش گروه بین الملل ایران 20 دانلود، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز سه شنبه در پیغامی توئیتری اعلام کرد که ایران به عنوان یک کشور ثروتمند از لحاظ منابع طبیعی و انسانی، خواهان دریافت صدقه از دولت ترامپ نیست و تنها خواسته اش برطرف تحریم های ظالمانه است.

ظریف در این پیغام توئیتری نوشت: ایران از لحاظ منابع انسانی و طبیعی کشور ثروتمندی است. ما نیازی به صدقه دونالد ترامپ که خودش مجبور به خرید دستگاه های تنفس مصنوعی از شرکت هایی که تحریمشان نموده، شده است نداریم.

وی اضافه نمود: آنچه ما می خواهیم این است که او جلوگیری از فروش نفت و سایر محصولات ایران، خرید اقلام موردنیاز و پرداخت و دریافت پول را متوقف کند.

طی روزها و هفته های اخیر مقامات کشورها و سازمان های بین المللی متعددی از دولت آمریکا خواسته اند تحریم های خود علیه ایران را بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران بهتر بتواند با فرایند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر ایران قلمداد می نمایند نه تنها تا به امروز هیچ واکنش مثبتی به این درخواست ها نشان نداده اند، بلکه تحریم های تازه ای را طی چند روز گذشته علیه ایران و افراد و شرکت هایی که به زعم آنها با ایران همکاری داشته اند، وضع نموده اند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 933

به "ظریف: ایران کشور ثروتمندی است و نیازی به صدقه ترامپ ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: ایران کشور ثروتمندی است و نیازی به صدقه ترامپ ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید