سیاست های اطلاع رسانی در بحران به شبکه های استانی سیما ابلاغ شد

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون امور استان های صدا و سیما با تاکید بر حفظ مرجعیت خبری رسانه ملی در بحران های طبیعی، موارد 28 گانه ای را به عنوان سیاست های کلی رسانه ای برای اطلاع رسانی صحیح در بحران ها ابلاغ کرد.

سیاست های اطلاع رسانی در بحران به شبکه های استانی سیما ابلاغ شد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری ایران 20 دانلود از روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، علی دارابی معاون امور استان های صداوسیما در پی هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران و بروز سیلاب در ماه های پیش رو و همچنین وقوع سیل در روزهای گذشته و وارد شدن خسارات سنگین به بعضی مناطق کشور از جمله استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، در دستورالعملی با اشاره به غیر قابل اجتناب بودن وقوع حوادث طبیعی از جمله سیل، بر ضرورت حفظ و تقویت مرجعیت خبری رسانه ملی در این شرایط تأکید کرد.

بر اساس این دستورالعمل، معاون امور استان های صدا و سیما مجموعه ای از سیاست های رسانه ای را که موجب تحقق این هدف می شوند در قالب راهبردهای برنامه سازی رسانه در بحران سیل در 28 محور اصلی و 17 بند فرعی تبیین و به مراکز استانی صدا و سیما ابلاغ کرد.

مجموعه این راهبردها با محور اطلاع رسانی سریع همراه با صحت و دقت به عنوان گام اول رسانه شروع می گردد و در ادامه به مواردی همچون حفظ و ارتقاء مرجعیت رسانه در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، آموزش و آرامش بخشی، همدردی با مسائل مردم و زبان گویای جامعه بودن، همراهی و یاری به مسئولان و ارائه گزارش از خدمات و اقدامات ایران 20 دانلودن، آموزش مجریان، گزارشگران و برنامه سازان برای شرایط بحرانی، آرام سازی فضای عمومی جامعه، اهتمام بایسته برای وحدت و اتحاد همه نیروهای کشور در حوادث از سوی رسانه ملی پرداخته است.

معاون امور استان های رسانه ملی در این ابلاغ به رادیو و نقش اصلی آن در مدیریت رسانه ای بحران ها پرداخته و بر اهمیت راه اندازی رادیو های اختصاصی با عنوان رادیو امید (نجات) با هدف اطلاع رسانی سریع از شرایط آسیب دیدگان، یاری به حل مسائل و ایجاد روحیه امید در مناطق آسیب دیده از سیل تأکید نموده است.

دارابی در این دستور العمل با بیان اینکه باید به مسائل پیرامون پسا سیل نیز توجه داشت، آورده است: رسانه باید مدیریت همه جانبه داشته باشد و شرایط پس از اتمام سیل و حادثه طبیعی در کشور، ملاحظات و اقدامات لازم در این خصوص را در دستور کار قرار دهد.

معاون امور استان های صدا و سیما در انتها گفته است: ایران عزیز ما به لحاظ سوق الجیشی و موقعیت اقلیم آب و هوایی در کانون حوادث و رخدادهای طبیعی است، صدا و سیمای مراکز استان ها در این حوادث در خط مقدم هستند و وظیفه خطیر رسانه ای خود را با تکیه بر تجارب ارزنده گذشته و نیز بهره مندی از تجارب بین المللی انجام می دهند.

انتهای پیغام/4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 900

به "سیاست های اطلاع رسانی در بحران به شبکه های استانی سیما ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های اطلاع رسانی در بحران به شبکه های استانی سیما ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید