خبرنگاران 15 میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پرداخت شد

به گزارش ایران 20 دانلود، قزوین - خبرنگاران - استاندار قزوین گفت: با پیگیری انجام شده و مساعدت نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه 15 میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران شرکت کنتورسازی تامین و جهت پرداخت به حساب سپرده دادگستری شهرستان البرز واریز شد.

خبرنگاران 15 میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پرداخت شد

راهنمایی الله جمالی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با تشریح این خبر خوش، اضافه نمود: در حاشیه برنامه های دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین دو مشکل کارگری استان شامل معوقات کارگران شرکت کنتورسازی و مشکل کارگران اخراجی عوارضی های استان را با ایشان مطرح و درخواست کردم ما را در تامین اعتبار مطالبات معوقه کارگران یاری کند.

جمالی پور گفت: ایشان ابتدا اجابت این درخواست را مشکل قلمداد کردند اما وقتی گرفتاری و مسائل خانوادگی این کارگران مطرح شد، متاثر شدند و قول آنالیز و پیگیری دادند.

وی افزود: در راستا حرکت برای افتتاح فاز دوم طرح هفت دره دهکده باراجین ناگهان با تجمع کارگران کنتور سازی روبرو شدیم که به خاطر معوقات حقوق خود در راستا حرکت هر مسوولی که به استان می آید تحصن می نمایند.

استاندار قزوین اضافه نمود: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از راننده خواست توقف کند و به جمع کارگران رفته و با تکریم و محبت آمیز با آنها صحبت کردند.

وی افزود: تعدادی از کارگران شعار داده و تند صحبت می کردند اما دکتر نوبخت با احترام و تکریم با آنها صحبت کردند و از این اتفاق ابراز ناراحتی نمودند.

استاندار قزوین اضافه نمود: ایشان قول دادند مشکل آنها را به شکلی جدی پیگیری نموده و حل نمایند و قرار شد بعد از جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با سه نفر از نمایندگان کارگران جلسه گذاشته و مسائل را آنالیز نمایند.

جمالی پور گفت: در ادامه به صورت مفصل راجع به مسائل کارگران کنتورسازی و عوارضی با ایشان صحبت کردم و حجم معوقات این دو شرکت را شامل 15 میلیارد تومان مطالبات معوقه کنتورسازی و سه میلیارد تومان اعتبار لازم برای برگشت به کار کارگران عوارضی عرض کردم.

وی افزود: ایشان کمی مکث کردند و با بزرگواری گفتند اخلاقی و پسندیده نیست در این شرایط به حقوق این افراد بی توجه باشیم.

استاندار قزوین در ادامه اضافه نمود: معاون رییس جمهوری اعلام کردند پرداخت این مطالبات را من تعهد می کنم و با همکاران خود تماس گرفتند و از من هم خواستند سریعا درخواست تامین اعتبار را خدمت ایشان ارسال کنم.

وی افزود: در راستا بازگشت به مهمانسرا با تحصن کارگران عوارضی روبرو شدیم چون آنها هنوز از عنایت و محبت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر نداشتند بنابراین آنها را به داخل مهمانسرا دعوت نموده و در جریان امر قرار دادیم.

جمالی پور گفت: آنها ابتدا این خبر را باور نمی کردند چون پیگیری های آنها در گذشته به نتیجه نرسیده بود و اصرار کردند از زبان خود آقای دکتر نوبخت هم این قول را بشنوند.

وی گفت: دونفر از آنها با ما به داخل مهمانسرا آمدند و پس از اطمینان از این وعده، مسرور شده و رفتند.

جمالی پور گفت: از روز بعد چندین بار دکتر نوبخت با اینجانب صحبت کردند و بر ایفای تعهد و وعده خود تاکید نمودند تا اینکه خوشبختانه امروز این وعده تحقق یافت و باید از بزرگواری،محبت و وفای به عهد ایشان سپاسگزاری کنم.

کنتورسازی یکی از کارخانه های برند کشور در فراوری کنتور بود که بعد از خصوصی سازی به دلیل سوء مدیریت دچار تجمعات و اعتراضات کارگری شد و به یکی از معضلات استان تبدیل گشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1172

به "خبرنگاران 15 میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 15 میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید