خبرنگاران کیفیت هوای مشهد سالم است

به گزارش ایران 20 دانلود، مشهد- خبرنگاران- میانگین شاخص کیفیت هوا در کلانشهر مشهد روز چهاردهم تیر ماه نشانگر شرایط سالم است.

خبرنگاران کیفیت هوای مشهد سالم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایران 20 دانلود گفت: میانگین کنونی شاخص کیفیت هوای مشهد61 ای.کیو.آی و نشانگر شرایط سالم است.

تورج همتی با بیان این که هم اکنون کیفیت هوا تنها در منطقه شهید کریمی در شرایط آلوده و هشدار قرار گرفته است افزود: این شاخص در ایستگاه های سمزقند، خاقانی، ویلا، لشگر، رسالت و طرق نشانگر هوای پاک و در 16 ایستگاه دیگر شهر مشهد نشانگر هوای سالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود شرایط هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

شهروندان مشهدی طی سال گذشته 40 روز هوای پاک، 266 روز هوای سالم، 57 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 2 روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها تنفس کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1088

به "خبرنگاران کیفیت هوای مشهد سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کیفیت هوای مشهد سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید