توضیحات حناچی درباره ورود شهرداری تهران برای خرید واکسن

به گزارش ایران 20 دانلود، شهردار تهران با اعلام خسارت ماهانه 100 میلیارد تومانی شهرداری تهران از کرونا درمورد تزریق واکسن به پرسنل شهرداری توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات حناچی درباره ورود شهرداری تهران برای خرید واکسن

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی، با اشاره به تاثیرات کرونا بر فعالیت های شهرداری تهران گفت: برآورد های اولیه ما نشان می دهد که ماهانه 100 میلیارد تومان به دلیل کرونا هزینه نموده و یا کرونا موجب عدم النفع ما از امکانات شهرداری شده است.

وی با اشاره به موارد عدم النفع شهرداری به دلیل شیوع کرونا با بیان اینکه 900 مجموعه ورزشی متعلق به شهرداری تهران است که در این ایام تعطیل هستند، اضافه نمود: متروی تهران در شرایط عادی همچون روز های قبل از سال نو، تعداد مسافرانش از یک میلیون نفر افزایش نیافت، در حالی که ظرفیت عادی مترو پوشش حدود دو میلیون و 200 هزار سفر در روز است و اتوبوسرانی نیز شرایط مشابه داشت و در اوج آزادشدن همه فعالیت ها با یک میلیون نفر مسافر، فعالیت می کرد.

حناچی اضافه نمود: همین حالا ظرفیت روزانه مترو و اتوبوس کمتر از 600 هزار نفر مسافر است که همه این موارد جزء عدم النفع ما در شهرداری تهران به دلیل کرونا است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم به شهرداری خسارت وارد می نماید.

شهردار تهران با بیان اینکه از سویی دیگر در حال حاضر، آمار تدفین 150 نفر در روز است که مدیریت کردن این شرایط سخت است، ولی با این حال مسئله ای در بهشت زهرا (س) نداشتیم گفت: البته این مسئله را هم مدیون خیرینی که به یاری ما در بهشت زهرا آمدند و هم کارکنان در آرامستان بهشت زهرا (س) هستیم.

طرح ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا در شورای مدیران

وی در خصوص زمزمه های ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا برای پرسنل شهرداری تهران گفت: این موضوع در شورای مدیران مطرح شد و دو نظر متفاوت در شهرداری داریم چراکه از سویی بعضی معتقد بودند که شهرداری می تواند از این فرصت استفاده کند و قابلیت خرید واکسن نیز وجود دارد و در مقابل آن نیز بعضی معتقدند تا وقتی این امکان در دسترس همه مردم تهران نباشد، نباید از امکانات شهرداری برای صرفا پرسنل استفاده کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه ما برای کارکنانی که به واسطه نوع فعالیتشان به واکسن نیاز داشتند، واکسن تهیه و تزریق کردیم که این رویه هنوز به اتمام نرسیده است، ادامه داد: کارکنانی که بیشترین مواجهه با کرونا ویروس را داشتند همچون کارکنان آرامستان، پاکبان ها و... مرحله اول واکسن را دریافت کردند که البته این فرایند هنوز کامل نشده است و این روز ها بحث رانندگان حمل و نقل عمومی مان مظرح است که با ستاد کرونا مکاتبه کردیم تا این افراد نیز در اولویت قرار بگیرند، ولی برای سیستم اداری شهرداری این کار را نکردیم.

وی اضافه نمود: شخصا ترجیحم این است که ما جزء اولین ها برای دریافت واکسن نباشیم و وقتی همه مردم واکسن دریافت کردند، ما نیز واکسن دریافت کنیم و حتی اگر جزء آخرین ها باشیم به جایی برنمی خورد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1610

به "توضیحات حناچی درباره ورود شهرداری تهران برای خرید واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات حناچی درباره ورود شهرداری تهران برای خرید واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید