ترامپ: اعتراضات ربطی به من ندارد!

به گزارش ایران 20 دانلود، منابع آگاه در کاخ سفید فاش کردند، دونالد ترامپ اعتراضات آمریکا را موضوعی که مستقیما به او ارتباط داشته باشد، نمی بیند و تمایل دارد فقط به اندازه ای که احساس می نماید احتیاج است، وارد این بحث گردد.

ترامپ: اعتراضات ربطی به من ندارد!

سه منبع مطلع از رایزنی های داخلی کاخ سفید به شبکه خبری ان بی سی گفتند: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هنگامی که صحبت از معترضان و نحوه واکنش به این اعتراضات می شده، بارها به صورت خصوصی گفته است که این افراد رای دهندگان من نیستند.

مشاوران رئیس جمهوری آمریکا ظاهرا توصیه های متفاوتی را در مورد نحوه برخورد با اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی و خشونت پلیس که پس از مرگ جورج فلوید به راه افتاده است، پیشنهاد می نمایند.

بر اساس گزارش شبکه خبری ان بی سی، بعضی مشاوران می خواهند ترامپ قوانین حفظ نظم و آرامش پلیس را تغییر دهد و بسیار صریح تر علیه نژادپرستی سخن بگوید اما بعضی دیگر از مشاوران می گویند، ترامپ چندان به معترضان سخت نگرفته است.

گرچه ترامپ از اعتراضات حمایت کرد و با خانواده جورج فلوید، مرد سیاه پوست آمریکایی آفریقایی تبار که به دست یک افسر سفیدپوست کشته شد ابراز همدردی داشت و آن را محکوم کرد، اما مستقیما علیه خشونت های پلیس در اعتراضات صحبت نداشت و در عوض روی غارتگران تمرکز کرد و مجریان قانون را برای پس دریافت کنترل خیابان ها ترغیب نموده است.

یکی از مقامات کاخ سفید به شبکه ان بی سی گفت: رئیس جمهوری اعتراضات را موضوعی که مستقیما به او ارتباط داشته باشد، نمی بیند و آن را نتیجه دهه ها نژادپرستی در کشورمان می پندارد. بنابراین او تمایل دارد فقط به اندازه ای که احساس می نماید احتیاج است وارد این بحث گردد. او نمی خواهد این موضوع را به ترامپ در مقابل معترضان تبدیل کند. او بیشتر یک عامل خارجی است تا بتواند نظم و قانون را برگرداند.

در روزهای اخیر، ترامپ در بحبوحه درخواست های گسترده برای اصلاح قوانین پلیس، محکم ترین اظهارات خود در این رابطه را مطرح نمود. با این حال وی همچنان به خاطر نحوه رسیدگی اش به اعتراضات و دستورات اخیر دولتش برای متفرق کردن معترضان با استفاده از زور از میدان لافایت، نزدیک به کاخ سفید، با نقدها فراوانی روبرو است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1057

به "ترامپ: اعتراضات ربطی به من ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اعتراضات ربطی به من ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید