تدوین آیین نامه نظارت بر جذب دانشجویان با کیفیت خارجی

معاون آموزشی وزارت علوم از برنامه این وزارت خانه به منظور نظارت بر جذب دانشجویان با کیفیت خارجی در دانشگاه ها اطلاع داد و گفت: این نظارت در قالب تدوین آیین نامه ای در وزارت علوم پیگیری و آن را به دانشگاه ها ابلاغ خواهیم کرد.

تدوین آیین نامه نظارت بر جذب دانشجویان با کیفیت خارجی

دکتر علی خاکی صدیق در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد اقدامات وزارت علوم برای مقابله با ورود دانشجویان بی کیفیت خارجی به دانشگاه های داخلی گفت: جذب دانشجویان بی کیفیت خارجی در دانشگاه های داخلی می تواند یکی از آسیب های ورود دانشگاه های داخلی در حوزه فعالیت های بین المللی باشد اما به این معنی نیست که در حال حاضر هرچه دانشجوی خارجی در کشور وجود دارد بی کیفیت هستند.

وی در ادامه توضیح داد: اقدامی که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید انجام دهند این است که باید در جذب دانشجویان خارجی نهایت توجه و دقت را داشته باشند تا دانشجویان با استعداد بالاتر وارد دانشگاه های داخل شوند و کیفیت آموزش عالی خدشه دار نگردد.

معاون آموزشی وزارت علوم از برنامه این وزارت خانه برای تدوین سیستمی به منظور نظارت در جذب کیفیت دانشجویان خارجی در دانشگاه ها اطلاع داد و گفت: این سیستم باید به منظور تضمین کیفیت پذیرش دانشجویان خارجی راه اندازی گردد تا براین اساس بتوانیم دانشجویان درجه یک را جذب دانشگاه های داخل کنیم ضمن این که علاوه بر اهمیت ورود این دانشجویان ما باید کوشش کنیم افرادی جذب دانشگاه های داخل شوند تا خروجی های با کیفیت از دانشگاه های داخل داشته باشیم.

دکتر خاکی صدیق تاکید نمود: در حال حاضر دانشگاه ها علاقمند هستند تا آمار دانشجویان خارجی خود را افزایش دهند و این امر می تواند تا حدودی از کیفیت دانشجویان بکاهد.

وی در مورد فعالیت بعضی موسسات به منظور جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های داخل نیز گفت: طبیعی است موسسات در داخل کشور در عرصه جذب دانشجویان خارجی فعالیت نمایند و در صورتی که این موسسات مقررات لازم را رعایت نمایند فعالیت آنها با مسئله ای روبرو نخواهد شد چرا که در تمامی جهان چنین موسساتی در حوزه جذب دانشجویان خارجی فعالیت می نمایند.

وی در سرانجام اظهار کرد: بحث نظارت بر کیفیت جذب دانشجویان خارجی در قالب تدوین آیین نامه ای از سوی وزارت علوم قابل پیگیری است که کوشش داریم این آیین نامه را تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 242

به "تدوین آیین نامه نظارت بر جذب دانشجویان با کیفیت خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین آیین نامه نظارت بر جذب دانشجویان با کیفیت خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید