بازگشت سفیر آمریکا به مسکو به تحولات در روابط میان دو کشور بستگی دارد

به گزارش ایران 20 دانلود، سخنگوی کاخ کرملین روسیه گفت که زمان بازگشت سفیر آمریکا به مسکو به تحولات در روابط این دو کشور بستگی دارد.

بازگشت سفیر آمریکا به مسکو به تحولات در روابط میان دو کشور بستگی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روسیه روز سه شنبه گفت که بازگشت جان سالیوان سفیر آمریکا در روسیه به شرایط بستگی داشته این در حالی است که روابط میان واشنگتن و مسکو در پایین ترین حد خود قرار گرفته است.

روز سه شنبه سالیوان تایید کرد که وی برای انجام رایزنی هایی به واشنگتن سفر نموده و طی چند هفته به مسکو باز خواهد گشت.

پسکوف که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: معمولا، سفیران پس از انجام رایزنی ها در پایتخت های خود، بر اساس مصلحت باز خواهد گشت. در حال حاضر روابط میان واشنگتن و مسکو را در پایین ترین سطح می بینیم.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

این تحریم ها که بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا وضع شده و از 14 ژوئن سال جاری اجرایی می شوند، 6 شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می گیرند.

در واکنش به این اقدام آمریکا نیز، مسکو از اخراج 10 دیپلمات آمریکایی از روسیه اطلاع داد و 8 مقام آمریکایی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1596

به "بازگشت سفیر آمریکا به مسکو به تحولات در روابط میان دو کشور بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت سفیر آمریکا به مسکو به تحولات در روابط میان دو کشور بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید