این زن چشم و گوش ترامپ است

به گزارش ایران 20 دانلود، به گفته منابع مطلع، مقامی که به عنوان چشم و گوش دونالد ترامپ در وزارت دادگستری آمریکا خدمت می کرد، پس از فشار بر کارکنان برای دریافت اطلاعات حساس درباره تقلب انتخاباتی و دیگر مسائلی که او بتواند تحویل کاخ سفید بدهد، از ورود به ساختمان این وزارتخانه منع شد.

این زن چشم و گوش ترامپ است

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هایدی استیراپ، از متحدان استفان میلر، مشاور ارشد ترامپ چند ماه پیش بی سر و صدا به عنوان نماینده کاخ سفید در وزارت دادگستری آمریکا منصوب شد.

به گفته سه منبع مطلع، پس از آنکه مقام های ارشد وزارت دادگستری آمریکا از تلاش های او برای جمع آوری اطلاعات خودی ها درباره پفراینده های جاری و کار این وزارتخانه درباره تقلب انتخاباتی مطلع شدند، ظرف دو هفته گذشته به او گفته شد تا این ساختمان را ترک کند.

این منابع گفتند، این مقام ترامپ متهم است که با نزدیک شدن به کارکنان این وزارتخانه از آن ها می خواسته تا اطلاعاتی درباره تحقیقات از جمله مسائل مرتبط به تقلب انتخاباتی در اختیار او قرار دهند.

چنین اخباری در شرایطی منتشر می شود که ترامپ همچنان ادعا هایی را درباره پیروزی در انتخابات مطرح کرده و بدون ارائه اسناد و مدارکی از تقلب انتخاباتی گسترده به نفع جو بایدن صحبت می کند.

هایدی استیراپ همچنین بدون مشورت با مقام های ارشد این وزارتخانه یا دفتر حقوقی کاخ سفید، پیشنهاد کار به متحدان سیاسی در برخی از عالی ترین پست های وزارت دادگستری آمریکا را داده بود. به گفته یکی از منابع، او همچنین تلاش داشت در فرایند استخدام کارکنان ارشد دخالت کند که این نقض سیاست های منابع انسانی دولت آمریکاست.

وزارت دادگستری آمریکا در این رابطه اظهارنظر نکرده است. تلاش برای رسیدن به استیراپ هم ناموفق ماند.

این درحالیست که ویلیام بار، دادستان کل آمریکا پیشتر اعلام کرد دادستان ها و اف بی آی ادعا هایی مبنی وقوع تخلف های انتخاباتی را بررسی کرده و هیچ مدرکی دال بر تقلب گسترده که بتواند روی نتایج انتخابات تاثیر بگذارد، پیدا نکرده اند. با این حال، ترامپ با انتقاد از اظهارات ویلیام بار گفت وزارت دادگستری آمریکا با جدیت مسائل را بررسی نکرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1345

به "این زن چشم و گوش ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زن چشم و گوش ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید