اولین صحبت های بوریس جانسون بعد از شکست کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود، بوریس جانسون نخستین رهبر جهان بود که یک ماه پیش به کرونا مبتلا و به دلیل مسائل تنفسی به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد. او دو هفته گذشته را در اقامتگاهی خارج از شهر نخست وزیری سپری کرد و از امروز (دوشنبه 8 اردیبهشت) فعالیت خود را در داونینگ استریت از سر گرفته است.

اولین صحبت های بوریس جانسون بعد از شکست کرونا

به گزارش ایرنا، نخست وزیر انگلیس در ابتدای سخنان خود از اینکه مدتی از کار دور بوده عذرخواهی کرد.

وی با بیان این ادعا که تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این کشور کاهش یافته، گفت: اگر این ویروس یک مهاجم یا غارتگر بود اینک فیتیله پیچ شده است.

هشدار موج دوم همه گیری

جانسون با این حال افزود: باید به مقابله با این ویروس ادامه داد و هنوز زمان کاهش شرایط قرنطینه نرسیده است.

وی با بیان اینکه بی تابی و اضطراب حاکم در جامعه را درک می کند و از پیامد های اقتصادی محدودیت ها مطلع است، هشدار داد باید احتمال موج دوم همه گیری و از کنترل خارج ویروس کرونا را در جریان هر تصمیم گیری مد نظر قرار داد.

جانسون با بیان اینکه نمی خواهد تلاش مردم در یک ماه گذشته را برای رعایت شرایط قرنطینه هدر دهد بر ادامه صبوری مردم برای عبور از این چالش تاکید کرد.

او گفت: معتقدم بخش نخست مهار کرونا در آستانه رسیدن به پایان راه است و دولت در این زمینه در روز های آینده تصمیم هایی را اتخاذ و اعلام خواهد کرد.

او در مجموع از مردم خواست تا صبرشان را به دلیل رعایت محدودیت ها از دست ندهند و ابراز امیدواری کرد کشور از این چالش عبور خواهد کرد.

دولت انگلیس از چهارم فروردین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با اعلام شرایط اضطراری، مقررات منع رفت وآمد را به اجرا گذاشت.

بر اساس این مقررات، همه مساجد، کنیسه ها، کلیساها، سالن های ورزشی، مدارس و آرایشگاه ها تعطیل شدند. دولت همچنین اختیارات ویژه ای را به پلیس این کشور واگذار کرده تا با متخلفان مطابق با قوانین ویژه ای که در این زمینه تبیین شده، برخورد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 981

به "اولین صحبت های بوریس جانسون بعد از شکست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین صحبت های بوریس جانسون بعد از شکست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید