اماکن تاریخی به راحتی نقل و انتقال می شوند ، درخواست معاون حقوقی دولت از دادستان ها

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون امور حقوقی دولت گفت: با توجه به ثبت نشدن برخی از اموال منقول و غیرمنقول دولت، هم اینک برخی از اماکن و ابنیه های تاریخی به راحتی نقل و انتقال می شوند.

اماکن تاریخی به راحتی نقل و انتقال می شوند ، درخواست معاون حقوقی دولت از دادستان ها

ایران 20 دانلود: فریدون نهرینی در کارگروه حقوق شهروندی در همدان مستندسازی و ثبت اموال منقول و غیرمنقول را یکی از مسائل دولت و حقوق عمومی برشمرد و افزود: ما از بی توجهی به حفاظت و پایش نکردن اموال دولتی و عمومی رنج می بریم.

وی ادامه داد: دولت هم اینک نمی داند چقدر اموال در اختیار دارد و تنها بخشی از اموال را آن هم بر اساس قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (ماده 69) مصوبه سال 80 شناسایی کرده است.

معاون امور حقوقی دولت تاکید کرد: این قانون وزارت امور اقتصاد و دارایی را به ایجاد سایت سادا (سامانه اسناد مالکیت دستگاه های اداری) مکلف کرد و مقرر شد که اسناد مالکیت در آنجا ارائه شود.

نهرینی افزود: بخش دوم که شامل پایش و نگهداشت اموال غیرمنقول عمومی و دولتی است که در این باره استان هایی که اماکن و ابنیه تاریخی دارند ابتدا باید شناسایی شده و سپس با هماهنگی سازمان ثبت به ثبت برسد.

وی گفت: برخی اماکن همانند طاق بستان کرمانشاه شناخته شده هستند اما برخی اماکن را کسی نمی شناسد و به ثبت هم نمی رسد بنابراین به راحتی نقل و انتقال می شوند. سازمان ثبت نیز اطلاعی از وجود آنها ندارد.

نهرینی با بیان اینکه این ابینه جزء منافع و منابع عمومی کشور محسوب شده و متعلق به نسل خاص و در مالکیت یک واحد خاصی نبوده و متعلق به همه مردم هستند گفت: دادستان ها نسبت به پایش و شناسایی این قبیل ابنیه ها و همکاری سازمان ثبت املاک دولتی مساعدت لازم را داشته باشند.

منبع: چمدان
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 337

به "اماکن تاریخی به راحتی نقل و انتقال می شوند ، درخواست معاون حقوقی دولت از دادستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اماکن تاریخی به راحتی نقل و انتقال می شوند ، درخواست معاون حقوقی دولت از دادستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید