اطلاعیه سازمان بهزیستی درخصوص خودکشی دختر نوجوان در مشهد

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - درپی خودکشی دختر نوجوان در یکی از مراکز تابعه سازمان بهزیستی در شهر مشهد، روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور اطلاعیه ای را جهت تنویر افکار عمومی صادر کرد.

اطلاعیه سازمان بهزیستی درخصوص خودکشی دختر نوجوان در مشهد

اطلاعیه روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور درخصوص خودکشی دختر نوجوان در یکی از مراکز تابعه سازمان در مشهد به توضیح زیر است.

بسمه تعالی

ضمن اظهار تألم و تأسف فراوان از رخداد پیش آمده، جهت تنویر افکار عمومی مواردی را به طور خلاصه به استحضار می رساند:

1- این دختر بی گناه که به دلیل مسائل عدیده خانوادگی از جمله زندانی بودن پدر، اعتیاد شدید مادر و احساس ناامنی در خانه 6 ماه قبل اقدام به فرار از منزل نمود، به دلیل نداشتن سرپناهی برای اقامت و ماندن در پارک توسط نیروی انتظامی شناسایی و به مرجع قضائی معرفی شده و مرجع یاد شده دستور نگهداری او در بهزیستی را صادر می نماید.

2- بهزیستی پس از دریافت دستور قضائی وی را در خانه سلامت که مرکزی تخصصی جهت نگهداری و ساماندهی دختران در معرض آسیب اجتماعی می باشد، پذیرش کرده و همزمان با انجام اقدامات مددکاری برای خانواده متوجه می شود که او خواهر و برادر کوچکتری دارد که همچنان در همان خانه و در معرض آسیب قرار دارند. بر این اساس برای پیشگیری از آسیب به بچه ها، پس از دریافت حکم قضائی آنها را نیز به مراکز نگهداری بچه ها بی سرپرست تحت نظارت سازمان منتقل می کند.

3- نامبرده متأسفانه به دلیل وارد شدن آسیب های روحی و روانی شدید در خانه، دچار افسردگی و اختلالات مختلف روانی شده بود و لذا در طول مدت اقامت در مرکز بهزیستی همیشه تحت نظارت روانشناس و روانپزشک بود و کوشش شد تا با انجام درمان های داروئی و ارائه خدمات تخصصی روانشناختی به شرایط طبیعی باز شود.

4- در خانه های سلامت بهزیستی جهت جلوگیری از آسیب مددجویان به خود یا به دیگری، همیشه مربیان و مددکاران سازمان در کنار آنان حضور داشته و علاوه بر آن دوربین های مدار بسته ای نیز جهت مراقبت بیشتر نصب شده است و تنها جایی که به دلیل لزوم حفظ حریم خصوصی افراد در آن دوربین نصب نشده است حمام و سرویس بهداشتی است.

5- متأسفانه ایشان با آگاهی از موضوع فوق در روز حا�لق آویز کردن خود کرده و از آنجایی که جهت حفاظت از جان مددجویان این مرا�لق آویز کردن خود کرده و از آنجایی که جهت حفاظت از جان مددجویان این مراکز هیچگونه طناب یا اشیاء برنده در دسترس آنان نمی باشد، او برای این کار از شال سرخود استفاده کرده است.

6- با طولانی شدن غیبت (س.د)، حاضرین در مرکز به موضوع مشکوک شده و با مراجعه به سرویس بهداشتی با صحنه هولناک حلق آویز شدن دختر نوجوان روبرو می شوند که بلافاصله او را پایین آورده و سعی در احیای او می نمایند و همزمان با اورژانس 115 تماس گرفته که اورژانس هم بلافاصله در مرکز حاضر شده و تکنیسین های متخصص آن اقدام به انجام عملیات احیای قلبی - ریوی می نمایند که متأسفانه موفقیت آمیز نبوده است.

7- به محض گزارش این موضوع از سوی بهزیستی استان به سازمان بهزیستی کشور همزمان یک تیم تخصصی کارشناسی و یک تیم خبره مدیریتی به استان اعزام شده و به آنالیز علل و عوامل این اتفاق ناگوار پرداخته و همچنان در استان حضور دارند.

8- اکنون سازمان در انتظار اتمام آنالیز های تخصصی و دریافت گزارش تیم های اعزامی است تا براساس آن و به قید فوریت تصمیمات لازم را اتخاذ نماید. بدون شک در صورتی که معین شود که قصور یا تقصیری در این خصوص اجرا شده، برخوردی قاطع و بدون هیچ اغماضی با مقصرین احتمالی صورت خواهد گرفت.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1380

به "اطلاعیه سازمان بهزیستی درخصوص خودکشی دختر نوجوان در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سازمان بهزیستی درخصوص خودکشی دختر نوجوان در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید