آمریکا 100 میلیون دلار یاری اقتصادی داده شده به افغانستان را بازمی گرداند

به گزارش ایران 20 دانلود، وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت به دلیل نگرانی ها از وجود فساد در دولت افغانستان، این کشور 100 میلیون دلار یاری اقتصادی به افغانستان را باز می گرداند.

آمریکا 100 میلیون دلار یاری اقتصادی داده شده به افغانستان را بازمی گرداند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان ایران 20 دانلود، ایالات متحده آمریکا، یکصد میلیون دلار یاری اقتصادی به حکومت افغانستان را در واکنش به آنچه که وجود فساد گفته می گردد، باز می گرداند.

مایک پامپئو، وزیرخارجه آمریکا در بیانیه ای، گفت که کشورش انتظار دارد تا اقدامات نهادها و رهبران افغانستان شفاف باشند و از کارنمودهای خود به مردم افغانستان گزارش دهند.

وی در واکنش به وجود فساد در حکومت افغانستان و مدیریت اقتصادی حکومت آمریکا، اضافه کرد که صد میلیون دلار را که وزارت خزانه داری آمریکا که به یک پروژه بزرگ زیربنایی در افغانستان اختصاص داده بود، باز می گرداند.

بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، نهادهای حکومتی و رهبران حکومت افغانستان باید شفاف و به مردم حساب پس بدهند. ما در برابر کسانی که از قدرت خود سوء استفاده می نمایند و مردم افغانستان را از یاری های خارجی محروم می سازند می ایستیم.

همچنین وزارت خارجه آمریکا از نبود شفافیت در کارهای کمیسیون تدارکات ملی افغانستان ابراز نگرانی جدی نموده و اعلام نموده است که کمیته مشترک مبارزه با فساد توان نظارت بر فساد را ندارد.

پامپئو، همچنین اضافه کرد که شصت میلیون دلار دیگر را نیز به حالت تعلیق در می آورد چراکه عدم شفافیت در تصمیم گیری های مسؤولان در تدارکات ملی افغانستان یک مسله بزرگ قابل نگرانی است.

این نخستین بار است که آمریکا این گونه از وجود فساد در افغانستان اعتراض جدی می نماید.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 379

به "آمریکا 100 میلیون دلار یاری اقتصادی داده شده به افغانستان را بازمی گرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 100 میلیون دلار یاری اقتصادی داده شده به افغانستان را بازمی گرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید