آصفری: در قانون جدید بانوان نیز می توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند ، تعریف قانون از رجل سیاسی

به گزارش ایران 20 دانلود، نایب رئیس کمیسیون شورا های مجلس گفت: در اصلاحیه جدید که رجل سیاسی تعریف شده است مقرر شده که نامزد های خانم هم بنوانند در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی نمایند و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند.

آصفری: در قانون جدید بانوان نیز می توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند ، تعریف قانون از رجل سیاسی

محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا های مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، درباره اصلاح ساختار انتخابات، گفت: اصلاح ساختار انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون شورا ها درحال آنالیز است در این اصلاح برای بحث سواد محدودیتی در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: کسانی که می خواهند نامزد ریاست جمهوری شوند باید حداقل مدرک قوق لیسانس داشته باشند که همانند دوره های پیش هر کسی برای ثبت نام اقدام نکند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها مجلس گفت: مهمترین اصلاح قانون انتخابات تعریف کردن رجل سیاسی است؛ یعنی کمیسیون میخواهد که رجل سیاسی را به صورت جزیی تعریف کند تا تعیین گردد که یک رجل سیاسی چه خصوصیاتی باید داشته باشد.

وی اضافه نمود: تعریف قانون از رجل سیاسی این است که کسانی که معاون رئیس جمهور، نماینده دو دوره مجلس، وزیر و افراد سیاسی که مناصب داشته اند می توانند در انتخابات شرکت نمایند و رجل سیاسی هستند.

آصفری بیان داشت: در اصلاحیه جدید که رجل سیاسی تعریف شده است مقرر شده که بانوان هم بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی نمایند و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند.

نایب رئیس کمیسیون شورا های مجلس در خاتمه گفت: طرح اصلاح انتخابات به صورت تدریجی در کمیسیون درحال آنالیز است و امیدوار هستیم تا انتخابات 1400 ریاست جمهوری برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1149

به "آصفری: در قانون جدید بانوان نیز می توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند ، تعریف قانون از رجل سیاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آصفری: در قانون جدید بانوان نیز می توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند ، تعریف قانون از رجل سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید