آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی آغاز شد

به گزارش ایران 20 دانلود، سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی کلید خورده است، گفت: در فاز اول، تزریق واکسن برای داوطلبان گروه سنی 18 تا 50 سال انجام می شود.

آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، کیانوش جهانپور در گفتگو با فارس با اشاره به آغاز فاز انسانی واکسن کرونای تولید داخل گفت: برای انجام اولین فاز انسانی داوطلبان تزریق واکسن به اندازه نیاز وجود داشت و به همین دلیل فراخوان عمومی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه برای تست مجدد این واکسن در صورت نیاز به داوطلبان بیشتر فراخوان عمومی اعلام خواهد شد. در حال حاضر شرکت مورد نظر با دانشگاه های علوم پزشکی برای انجام این کار به توافق رسیده اند و خوشبختانه این واکسن توانست کد اخلاق را دریافت کند و منعی برای تزریق آن وجود ندارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این واکسن در دو مرحله تزریق می شود گفت: داوطلبان یک ما پس از تزریق واکسن تحت مراقبت قرار خواهند گرفت تا نتایج آن بررسی شود.

جهانپور بیان نمود: پس از تزریق واکسن آنتی بادی و سطح ایمنی بدن افراد شرایط جسمانی آن ها بررسی می شود، در فاز دوم و سوم تزریق واکسن روی افراد بیشتری تست می شود و نتایج آن به سازمان غذا و دارو اعلام می شود، در صورت اثربخش بودن آن مجوز تولید را دریافت خواهد کرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در فاز یک مطالعات انسانی افراد بین گروه سنی 18 تا 50 سال قرار دارند و نباید بیماری زمینه ای داشته باشند و تست کرونای آنها منفی باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1351

به "آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید